d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - خاورمیانه به‌این زودی‌ها صاحب شبکه 5G نمی‌شود
۲
۰
plusresetminus
شنبه ۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۴
به گفته دبیرکل ITU

خاورمیانه به‌این زودی‌ها صاحب شبکه 5G نمی‌شود

ایتنا - با توجه به اینکه خاورمیانه به تازگی صاحب فناوری 4G شده است، به این زودی‌ها تمایل ندارد آن را کنار بگذارد و می‌کوشد همه هزینه صرف شده در این زمینه را بازپس ‌گیرد.
خاورمیانه به‌این زودی‌ها صاحب شبکه 5G نمی‌شود


"حمدون توره"(Hamadoun Touré) دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات(ITU) وابسته به سازمان ملل متحد بر این باور است که نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی موسوم به 5G که قرار است از سال ۲۰۲۰ وارد بازار جهانی شود به این زودی‌ها در خاورمیانه به کار گرفته نمی‌شود و این منطقه شرایط لازم برای پذیرش این فناوری را ندارد.


به گزارش ایتنا از رایورز، بر خلاف آنکه بیشتر کشورهای جهان از هم‌اکنون سرمایه‌گذاری‌های خود را آغاز کرده‌اند تا بتوانند از سال ۲۰۲۰ میلادی خدمات شبکه مخابراتی 5G را در اختیار بگیرند، به نظر می‌رسد که این فناوری برای منطقه خاورمیانه و آفریقا جذابیت چندانی ندارد و قرار نیست که ساکنان این منطقه به‌این زودی‌ها از مزایای شبکه یاد شده برخوردار شوند.

"حمدون توره" در این خصوص می‌گوید: «از هم‌اکنون نمی‌توان به درستی پیش‌بینی کرد. تا سال ۲۰۲۰ میلادی راه زیادی باقی مانده است. اما به نظر من خاورمیانه و آفریقا به این زودی‌ها شبکه مخابراتی ۵G را در اختیار نمی‌گیرند.»

او که در کنفرانس CommsMEA شرکت کرده بود طی مصاحبه‌ای توضیح داد: «زمانی که دولت‌ها سرمایه‌گذاری‌های بسیار بزرگ انجام می‌دهند، نیازمند آن هستند تا از سرمایه‌گذاری خود بهره کافی را ببرند و پول خرج شده در این زمینه را به دست آورند.»


او در ادامه گفت: «با توجه به اینکه خاورمیانه به تازگی صاحب فناوری 4G شده است، به این زودی‌ها تمایل ندارد آن را کنار بگذارد و می‌کوشد همه هزینه صرف شده در این زمینه را بازپس ‌گیرد و به همین خاطر رغب چندانی برای فوری فناوری 4G به ۵G دیده نمی‌شود. من فکر می‌کنم این منطقه نیازمند تعادل بیشتر در بخش مخابرات است.»

او اعلام کرد که شبکه مخابراتی LTE و 4G همچنان در مرحله آزمایش به‌سر می‌برند و هنوز کاربران جهانی لذت استفاده از این خدمات را نچشیده‌اند.

دبیرکل سازمان ITU بر این باور است که شبکه مخابراتی LTE هرآنچه که کاربر امروز نیاز دارد را در خود جا داده است و با این وجود، مردم هنوز به طور کامل درگیر این خدمات نشده‌اند.


برخی شرکت‌های مخابراتی بر این باورند که هرچه سازمان ITU انعطاف بیشتری برای شبکه مخابراتی LTE در نظر بگیرد، به همان اندازه آسان‌تر می‌توان فرآیند توسعه و راه‌اندازی شبکه 5G را فراهم کرد.

سازمان جهانی مخابرات این روزها تلاش می‌کند استانداردهای لازم برای شبکه 5G را ارائه دهد و بر همین اساس "همدون توره" با برگزاری کنفرانس‌های متعدد می‌کوشد فرکانس‌های مخابراتی برای منطقه خاورمیانه و آفریقا را مشخص کند.
 
کد مطلب: 31104
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
احتمالا منظورش ایران بوده چون اینترنت نداره
feedback
Iran, Islamic Republic of
اصلا بر فرض محال که ما 5 جی بیاریم
این 5جی حداقل 1گیگ پهنای باند میخواد که وصل کنی پشت هر دکل
1 گیگ هم میشه کل پهنای داشته و نداشته ایران!!!!!!!!!!