۰
plusresetminus
سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۶

مایکروسافت ظرفیت رایگان پایگاه ذخیرش ابری خود را افزایش داد

ایتنا- علیرغم بالابردن حجم پایگاه داده ابری مایکروسافت،این کمپانی قصد ندارد قیمت را افزایش دهد.
مایکروسافت ظرفیت رایگان پایگاه ذخیرش ابری خود را افزایش داد


شرکت مایکروسافت قصد دارد حجم رایگان پایگاه ذخیرش ابری وان‏‌درایو (OneDrive) خود را به ۱۵ گیگابایت افزایش دهد و قیمت خدمات پولی این پایگاه را نیز تا ۷۰ درصد کاهش دهد.


شرکت مایکروسافت در وبلاگ رسمی وان‏‌درایو اعلام کرده است حجم ذخیرش رایگان پایگاه وان‏‌درایو خود را به ۱۵ گیگابایت افزایش خواهد داد.

پایگاه وان‏‌درایو مایکروسافت که تا چندی پیش اسکای درایو نامیده می‌‏شد، فقط ۷ گیگابایت فضای رایگان به کاربران عرضه می‏‌کرد. این شرکت در این باره گفته است: بررسی‌‏های ما نشان داده است که سه چهارم افراد فایل‏‌هایی با حجم کمتر از ۱۵ گیگابایت روی رایانه‌‏های شخصی خود دارند.

با احتساب سایر فایل‏‌هایی که کاربران ممکن است روی ابزارهای دیگرشان ذخیره کرده باشند به این نتیجه رسیدیم که ۱۵ گیگابایت فضای رایگان به کاربران کمک خواهد کرد فایل‌‏ها، اسناد، عکس‏‌ها و ویدئوهای خود را با سهولت بیشتری در یک جا ذخیره کنند.

این شرکت همچنین اعلام کرده است همه مشترکان خدمات پردازش ابری آفیس ۳۶۵ بزودی به فضای ذخیرش یک ترابایتی دسترسی خواهند داشت.
این شرکت پیش از این نیز اعلام کرده بود کسب و کارهای مشتری وان‏‌درایو به یک ترابایت فضای رایگان بر روی این پایگاه دسترسی خواهند داشت.

مشترکان نسخه Home آفیس ۳۶۵ می‏‌توانند با پرداخت یک حق اشتراک ۹.۹۹ دلاری به یک ترابایت به ازای هر نفر (حداکثر ۵ نفر) دسترسی داشته باشند. کاربران نسخه‏‌های شخصی این خدمات نیز به ازای پرداخت ماهیانه ۶.۹۹ دلار می‏‌توانند از فضای یک ترابایتی استفاده کنند.

کاربران نسخه دانشگاهی آفیس ۳۶۵ که سالانه ۷۹.۹۹ دلار حق اشتراک می‌‏پردازند به این فضا دسترسی خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، مایکروسافت قیمت خدمات پولی وان‏‌درایو را نیز تا ۷۰ درصد کاهش داده است.
کاربران پیش از این برای فضاهای ۱۰۰ و ۲۰۰ گیگابایتی بر روی این پایگاه ماهیانه به ترتیب ۷.۴۹ و ۱۱.۴۹ دلار می‌‏پرداختند، اما این قیمت‏‌ها حالا به ۱.۹۹ و ۳.۹۹ دلار کاهش یافته است.
کد مطلب: 31079
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر