۰
plusresetminus
يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۸

دور تازه نبرد ناشران آلمانی با گوگل

ایتنا- باز هم گوگل و باز هم دادگاه و البته شکایت! این‌بار دعوا بر سر انتشار محتواست!
دور تازه نبرد ناشران آلمانی با گوگل


تعدادی از ناشران بزرگ آلمانی و مالکان مجلات و روزنامه‌های بزرگ در این کشور خواستار اقدام قانونی بر ضد گوگل، یاهو و مایکروسافت شده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از آرس تکینیکا، آنها قصد دارند بابت انتشار محتوای تولید شده توسط خود در سرویس اخبار گوگل و سرویس های مشابه سودی ۱۱ درصدی دریافت کنند.

استدلال آنها این است که گوگل و دیگر شرکت های مشابه بدون آنکه زحمتی برای تولید محتوا کشیده باشند، آنها را منتشر کرده و از این بابت کاربران را جذب خود می کنند و به همین علت باید درصدی از سود حاصل را به تولیدکنندگان اصلی محتوای یاد شده پرداخت کنند.

مقامات گوگل این ادعاها را رد کرده و اظهار داشته اند که درخواست برای دریافت سود از سوی آلمانی‌ها بخشی از نبرد آنها برای بر سر لینک هاست. از جمله ناشرانی که شکایت خود را از گوگل در این زمینه در آلمان مطرح کرده اند می توان به Axel Springer، Burda, WAZ، the Müncher Merkur اشاره کرد.

آلمان سالهاست که به نحوه استفاده گوگل از محتوای ارائه شده از سوی ناشران معترض است و پیش از این هم به این شرکت اجازه نداده بود تا بدون توجه به حریم شخصی مردم این کشور سرویس نمای خیابانی خود را در آلمان فعال کند.

گوگل در نهایت مجبور شد برای کسب رضایت مراجع قانونی در آلمان جزییات مربوط به آدرس های ۲۴۰ هزار محل مختلف در این کشور را در عکس هایی که تهیه کرده بود بپوشاند.

کد مطلب: 31045
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است