۹
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۴

دستور وزیر ارتباطات برای افزایش سرعت اینترنت

مهلت یک ماهه به شرکت زیرساخت
ایتنا- واعظی برای افزایش سرعت و کیفیت اینترنت، مهلت یک‌ماهه به شرکت زیرساخت داده است.
دستور وزیر ارتباطات برای افزایش سرعت اینترنت


معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از مهلت یک ماهه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به این شرکت برای ارائه چارچوبی مدون به منظور افزایش و ارتقای سرعت و کیفیت اینترنت خبر داد.


به گزارش ایتنا از مهر، حسن کریمی  با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال افزایش سرعت اینترنت است، اظهار داشت: این وزارتخانه برای تدوین چارچوبهای لازم در جهت ارتقای سرویس اینترنت یک ماه به شرکت ارتباطات زیرساخت زمان داده که از این مهلت، یک هفته نیز گذشته است.

وی با اشاره به اقداماتی که از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، برای اجرای این دستور انجام شده است گفت: ما جلساتی با شرکتهای اینترنتی – PAP ها ، شرکت مخابرات ایران، شرکت های مخابرات استانی، اپراتورهای موبایل و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ترتیب داده ایم و در حال پیگیری موضوع هستیم.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه در این جلسات وظایف هر مجموعه برای ارتقای سرویس اینترنت به صورت شفاف مشخص خواهد شد، ادامه داد: کیفیت و سرعت اینترنت چیزی نیست که تنها یک شرکت بتواند پاسخگوی آن باشد و فاکتورهای مختلفی در این زمینه وجود دارد؛ براین اساس قصد داریم در این جلسات، تمامی جوانب را بررسی کرده و بتوانیم بزودی با ارائه راه حل، شاهد تاثیر در کیفیت شبکه اینترنت برای دسترسی کاربران باشیم.

کریمی با اشاره به الزامی که از سوی وزیر ارتباطات برای ارتقای اینترنت به زیرساخت داده شده است خاطرنشان کرد: در این الزام، از شرکت ارتباطات زیرساخت خواسته شده تا کیفیت سرویس اینترنت را بررسی و راههای افزایش کیفیت سرویس را استخراج کند تا کیفیت و سرعت اینترنت ارتقا یابد.

وی گفت: در این راستا شرکت ارتباطات زیرساخت، با درنظر گرفتن شرایط فعلی، مجددا وظایف هر شرکت ارائه دهنده سرویس را در چارچوب امروزی اینترنت تبیین می کند و بزودی نتایج این جلسات رسانه ای خواهد شد.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با تاکید بر اینکه هم اکنون مشکلی در ظرفیت پهنای باند اینترنت وجود ندارد، افزود: از مجموع ۱۴۰ گیگابیت بر ثانیه پهنای باند اینترنت حدود، ۲۵ گیگابیت پهنای باند اضافی و بدون متقاضی وجود دارد اما به دلیل عدم ارتقای سرویس، کاربران نهایی با توجه به افزایش ظرفیت پهنای باند، درسرعت دسترسی به اینترنت، تغییری احساس نمی کنند.

وی با بیان اینکه باید سرعت دسترسی کاربران به اینترنت تغییر یابد و دسترسی کاربران به سرعتهای بالاتر ارتقا پیدا کند ادامه داد: زمانی استفاده از اینترنت با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه مطلوب بود و حتی با اینترنت دایل آپ هم می شد بسیاری از صفحات اینترنتی را باز کرد، اما هم اکنون با توجه به حجم صفحات اینترنتی به دلیل تصاویر سنگین و فایل های فلش، امکان دسترسی کاربر با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت با مشکلاتی روبرو است و براین اساس با تغییر شرایط دسترسی می توان برخی از این مشکلات را رفع کرد.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد سرعت واقعی اینترنت که کاربران ایرانی دریافت می کنند نیز به مهر گفت: بهترین روش برای آنکه کاربران اطمینان داشته باشند که سرعت واقعی اینترنت را دریافت می کنند تست سرعت اینترنت است که در این زمینه می توانند از سایتهای بین المللی فعال کمک گرفته و سرعت اینترنت دریافتی خود را در بازه های مختلف شبانه روز چک کنند؛ چرا که به صورت شهودی نمی توان در مورد سرعت اینترنت قضاوت کرد و باید این موضوع به صورت فنی و مستند بررسی شود.
کد مطلب: 30857
نام شما
آدرس ايميل شما


Arash
feedback
کاش حداقل سرعت ADSL ارائه شده ، برای شروع 512 کیلوبیت در ثانیه بشه .
feedback
انشاءالله به نتیجه برسد.
روحانی مچکریم.
feedback
چشم...اونام گوش میکنند اقای وزیر.امر دیگه؟
feedback
همه منطزر بودن ایشون اجازه بدن که سرعت بیشتر شه!!
مهدی
feedback
متاسفانه دست های بالا و پشت پرده ما رو از همه چی محروم کرده........
اینترنت،تکنولوژی،موتور،ماشین،صنعت و.......
امیر
feedback
Iran, Islamic Republic of
توهم نزنید دوستان کی شما رو از چی دور کرده ؟؟
البته نه اینکه عده ای انیشتین تشریف دارن !!
دوست عزیز اینترنت ما سرتاپاش مشکل داره از نظر امنیت و ... حالا هی سرعت سرعت میکنند من با همین adsl تا 1 مگ دانلود کردم ، سرعت فقط به اینچیزا بسته نیست مهندس!!
مرتضی
feedback
یکماه که سهله اگر یکسال دیگه هم این دستور شما اجرا بشه اونزمان اگر گفته بشه ایران بهشته مطمعن باشین همه باور میکنن این ادعا رو
حامد
feedback
Iran, Islamic Republic of
چشم. اطاعت.
توزیع کننده
feedback
Iran, Islamic Republic of
25 گیگابیت پهنای باند اضافی !
این حرفها هیچ اساسی ندارد به عنوان یک توزیع کننده ثابت میکنم زیرساخت اگاهانه یا ناگاهانه حقیقت را نمیگوید. در صورت نیاز آدری ایمیل من در اختیار اینتا میباشد.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام