۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۱
تانگوی گوگل در بازار رایانه‌های لوحی

گوگل نخستین تبلت هوشمند سه‌بعدی را عرضه می‌کند

ایتنا - این محصول در قسمت پشتی خود دو دوربین دیجیتالی را شامل می‌شود و از دیگر امکانات آن می‌توان به حسگرهای مادون قرمز با قابلیت تشخیص عمق محیط پیرامون اشاره کرد.
گوگل نخستین تبلت هوشمند سه‌بعدی را عرضه می‌کند


به گفته منابع آگاهی که از فعالیت‌های داخلی گوگل مطلع هستند، این شرکت بزرگ اینترنتی تحت پروژه ویژه خود موسوم به Tango رایانه لوحی جدیدی تولید می‌کند که نمایشگر لمسی ۷ اینچی دارد و احتمالا طی یک یا دو یا ماه آینده وارد بازار می‌شود.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم، سیستم Project Tango یک پلتفورم اندرویدی مخصوص دستگاه‌های موبایلی محسوب می‌شود که قابلیت تشخیص سه‌بعدی کلیه اجسام متحرک و اشیا پیرامون خود را دارد و بر اساس آن می‌تواند نقشه سه‌بعدی از محیط پیرامون را در آن واحد تولید کند.

سیستم Project Tango بخشی از "گروه پروژه‌ها و فناوری‌های پیشرفته گوگل"(ATAP) محسوب می‌شود که همین گروه در ماه فوریه از سال جاری میلادی نخستین گوشی هوشمند جهان با قابلیت تهیه نقشه سه‌بعدی محیط اطراف خود را معرفی کرد.

این گوشی هوشمند که نمایشگر لمسی ۵ اینچی دارد و به دوربین دیجیتالی ۴ مگاپیکسلی مجهز شده است، شامل دو پردازنده بصری رایانه‌ای، حسگر پیشرفته تشخیص عمق و دوربین دیجیتالی تشخیص اشیا متحرک می‌شود.


رایانه لوحی جدید گوگل نیز قابلیت‌های مشابهی را در خود جا داده است و شایعات منتشر شده بر آن است که این محصول در قسمت پشتی خود دو دوربین دیجیتالی را شامل می‌شود و از دیگر امکانات آن می‌توان به حسگرهای مادون قرمز با قابلیت تشخیص عمق محیط پیرامون اشاره کرد.

این رایانه لوحی نرم‌افزار هوشمندی دارد که می‌تواند اطلاعات سه‌بعدی مربوط به نقشه محیط پیرامون را تهیه کند و در آن واحد تصاویر سه‌بعدی از محیط پیرامون کاربر بگیرد.

شرکت گوگل قصد دارد در مرحله نخست ۴ هزار دستگاه از مدل اولیه این محصول تولید کند و نخستین نمونه از آن را در کنفرانس Google I/O در ماه ژوئن عرضه نماید.

کد مطلب: 30656
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است