۰
plusresetminus
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۹

عینک هوشمند گوگل روی چشمان پلیس دبی

ایتنا - یکی از ابزارهای آن پلیس امکان می‌دهد هرگونه تخلف رانندگی را به ثبت برساند و ابزار دیگر نیز برای تشخیص خودروهای تحت تعقیب به کار گرفته می‌شود.
عینک هوشمند گوگل روی چشمان پلیس دبی


اداره مرکزی پلیس دبی اعلام کرد که از این پس برای جریمه کردن رانندگان متخلف و تشخیص هرچه بهتر خودروهای تحت تعقیب از عینک هوشمند Glass گوگل استفاده می‌کند.


به گزارش ایتنا از رایورز، این فناوری پوشیدنی که با دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر سیستم‌های عامل اندروید و iOS سازگاری دارد، می‌تواند تصاویر را به اندازه نمایشگر ۶۳.۵ سانتی‌متری با کیفیت HD و در فاصله ۲.۴ متری از چشمان کاربر به نمایش بگذارد و همچنین به دوربین دیجیتالی ۵ مگاپیکسلی مجهز شده است.

"مرکز خدمات هوشمند اداره مرکزی پلیس دبی" هم‌اکنون در حال انجام بررسی‌های لازم روی عینک هوشمند گوگل است تا آن را در اختیار ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی قرار دهد.

کلنل "خلید ناصر الرزوقی" مدیر این سازمان به روزنامه Gulf News توضیح داد که گروه او هم‌اکنون دو ابزار تخصصی برای عینک هوشمند گوگل تولید کرده‌اند که به ماموران پلیس کمک می‌کند.


لازم به ذکر است که کاربران برای عکس‌برداری با این عینک هوشمند تنها کافی است کلید موجود روی دسته آن را فشار دهند و در این حالت عکسی گرفته می‌شود که اطلاعات جغرافیایی، تاریخ، ساعت و هرآنچه که ماموران پلیس نیاز دارند را شامل می‌شود.

الرزاقی توضیح داد که یکی از این دو ابزار به ماموران پلیس امکان می‌دهد با عکس‌برداری به‌موقع هرگونه تخلف رانندگی را به ثبت برسانند و ابزار دیگر نیز برای تشخیص خودروهای تحت تعقیب به کار گرفته می‌شود.
 
کد مطلب: 30644
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای