۱
۰
plusresetminus
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۸

نظارت مستمر رگولاتوری بر کاهش تعرفه اینترنت پرسرعت

ایتنا- در حال حاضر شرکت‌های PAP و شرکت مخابرات، تعرفه حجم ترافیک ADSL را برای مشترکین با 20درصد تخفیف محاسبه می‌کنند.
نظارت مستمر رگولاتوری بر کاهش تعرفه اینترنت پرسرعت


معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرد: رگولاتوری بر اجرای مصوبه ۱۸۱ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر کاهش تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) به طور مستمر نظارت و درصورت بروز تخلف از سوی اپراتورها، با آن برخورد می‌کند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، حسن رضوانی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده در حال حاضر شرکتهای خدمات انتقال داده‌ها (PAP) و شرکت مخابرات ایران، تعرفه حجم ترافیک سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) را برای مشترکین خود با ۲۰ درصد کاهش محاسبه می‌کنند.

وی درباره نحوه بهره‌مندی شرکت مخابرات ایران و شرکتهای خدمات انتقال داده‌ها از تخفیف تعرفه پهنای باند اینترنت بین‌الملل و لینکهای انتقال براساس مصوبه ۱۸۱ گفت: این شرکتها باید تحلیل نحوه قیمت‌گذاری و اطلاعات مربوط به میزان استفاده از خدمات مخابراتی را برای بررسی و صحت‌سنجی به رگولاتوری ارائه کنند.
اما تاکنون از مجموع ۱۱ شرکت خدمات انتقال داده‌ها و شرکت مخابرات ایران، فقط ۴ شرکت مستندات خود را آن هم به صورت ناقص، به این سازمان ارائه کرده‌اند که صدور تائیدیه‌های مربوط به آنها پس از رفع نقص‌های موجود و تامین نظر رگولاتوری انجام می‌شود.

رضوانی با اشاره به اینکه زمان اجرای مصوبه ۱۸۱، از زمان ابلاغ آن است تصریح کرد: عدم امکان دریافت پهنای باند با قیمت مصوبه ۱۸۱ از سوی شرکتهای خدمات انتقال داده به منزله عدم ارائه سرویس ADSL به کاربران نهائی با قیمت پیش‌بینی شده در این مصوبه نبوده و این شرکتها موظفند در هر شرایطی، تعرفه مصوبه ۱۸۱ را برای کاربران ADSL اعمال کنند.

​معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اظهار کرد: با توجه به الزام موجود، شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات ایران نیز آمادگی خود را برای تخصیص پهنای باند و بستر انتقال به شرکتهای ارائه‌دهنده سرویس ADSL با تعرفه‌های مصوبه ۱۸۱ کمیسیون، به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرده‌اند.
کد مطلب: 30467
نام شما
آدرس ايميل شما


تیمور
feedback
من از مخابرات ابادان اینترنت گرفته بودم در مقایسه با همه شرکتها دارای قیمت پایینتر بود حالا که قطع شده اینترت مخابرات واگزار شده به شرکت اسیاتک .کیفیت اینترنت اسیاتک به حدی بد و تاسف بار است که حالا ارزوی همان سرویس مزخرف مخابرات را دارم
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای