۰
plusresetminus
جمعه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۷

HTC گوشی‌های هوشمند را با دوربین‌های DSLR ادغام می‌کند

ایتنا - زوم اپتیکال قابلیتی است که بین 12 تا 18 ماه آینده وارد گوشی‌های هوشمند می‌شود.
HTC گوشی‌های هوشمند را با دوربین‌های DSLR ادغام می‌کند


تا پیش از فرا رسیدن سال ۲۰۱۴ بیش از یک میلیارد عکس دیجیتالی در سراسر جهان گرفته شد که به گفته کارشناسان، بیشتر آنها را کاربران با گوشی‌های هوشمند خود تهیه کردند.


به گزارش ایتنا از رایورز، اگرچه گوشی هوشمند این روزها توانسته است کار را برای عکس‌ گرفتن آسان کند و به یک دوربین دیجیتالی همراه تبدیل شود، اما شرکت HTC این نوید را داده است که به زودی گوشی‌های هوشمند با دوربین‌های دیجیتالی حرفه‌ای یا همان DSLR تلفیق می‌شوند.

"سیمون وایتهورن"(Symon Whitehorn) مدیر پروژه‌های ویژه HTC طی مصاحبه اخیر خود توضیح داد که این شرکت تایوانی بین ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده نخستین گوشی‌های هوشمند جهان مجهز به دوربین دیجیتالی DSLR را روانه بازار می‌کند.

او گفت: «زوم اپتیکال در گوشی‌های هوشمند قابلیتی نیست که برای در اختیار گرفتن آن مدت زیادی صبر کنیم. من برای ارایه این فناوری زمان طولانی را نمی‌بینیم و بر این باورم که بین ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده نخستین گوشی‌های هوشمند مجهز به زوم اپتیکال وارد بازار جهانی شوند.»


باید اعتراف کرد که کیفیت تصویربرداری در گوشی‌های هوشمند طی چند سال گذشته ارتقا چندانی نیافته است و تولیدکنندگان موبایل تنها بر افزایش مگاپیکسل در گوشی‌های هوشمند تاکید داشته‌اند.

شرکت نوکیا سال گذشته محصول جدید خود موسوم به Lumia 1020 مجهز به دوربین دیجیتالی ۴۱ مگاپیکسلی را عرضه کرد، شرکت ال‌جی گوشی هوشمند G2 را همراه با سیستم اپتیکال تثبیت تصاویر به دست کاربران رساند، سامسونگ از سری گوشی‌های Galaxy با دوربین دیجیتالی ۱۶ مگاپیکسلی رونمایی کرد و شرکت چینی Oppo هم گزارش داد که گوشی هوشمند جدید خود موسوم به Find ۷ را با دوربین دیجیتالی ۵۰ مگاپیکسلی روانه بازار می‌کند.

اما باید توجه داشت که در هیچ یک از این گوشی‌های هوشمند فناوری DSLR با امکان زوم اپتیکال ارائه نشده و قرار است که HTC برای نخستین بار این کار را انجام دهد.
 
کد مطلب: 30221
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است