۱
۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۴
یک فعال رسانه ای اروپایی:

گوگل یک ابردولت دیجیتال و تهدید امنیتی برای جهان است

ایتنا- در آینده، از گوگل باید ترسید؟!
گوگل یک ابردولت دیجیتال و تهدید امنیتی برای جهان است


ماتیاس دافنر، مردی که گرداننده برخی از پرفروش‌ترین روزنامه‌های اروپاست با انتشار نامه‌ای انتقادی اتهامات تندی را به شرکت گوگل وارد کرده است.

به نقل از آی.تی پورتال، او در این نامه نوشته که گوگل با جنجال فراوان در حال ایجاد یک ابردولت دیجیتال است و با این کار خود آینده اروپا را تهدید می‌کند.


دافنر که مدیر مسئول چندین روزنامه بزرگ اروپایی است گوگل را به سوءاستفاده از موقعیت انحصاری خود در بازار دیجیتال متهم کرده است. او نوشته که گوگل نظامی تبعیض آمیز را اداره می کند که علیه رقبای این شرکت عمل کرده و آنها را در دسته‌بندی این موتور جستجو در رتبه‌هایی پایین نمایش می‌دهد.

به نوشته وی فلسفه نظام انحصارطلبانه گوگل این است: اگر نمی‌خواهید به کارتان پایان دهیم، بهتر است پول خرج کنید. دافنر از اینکه وی و دیگر همکاران اروپاییش به گوگل وابسته هستند و این شرکت می تواند از طریق سایت های روزنامه های آنها ترافیک زیادی را به خود اختصاص دهد اظهار نارضایتی کرده‌اند. او همچنین در مورد برنامه‌های آتی گوگل اظهار نگرانی کرده است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: عملکرد گوگل ما را نگران زندگی حرفه‌ای و خصوصیمان می‌کند. زیرا در خانه، اتومبیل، مراکز درمانی و در دنیای رباتیک حضور دارد. گوگل ارزش های ما، انسانیت ما، جامعه ما و جهان را و به خصوص آینده اروپا را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گفته دافنر، لاری پیج مدیر عامل گوگل در رویای وجود جهانی است که در آن هیچ قانونی در زمینه حفاظت از داده های شخصی وجود نداشته باشد و هیچ احساس مسئولیت دموکراتیکی نیز در کار نباشد. وی تصریح کرده که انتقاد از گوگل به معنای انتقاد از اینترنت نیست.
کد مطلب: 30212
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
United States
اینام اهل توهم بودند ما نمیدونستیم!
همیشه پشت شرکتهای موفق حرف هست. :)
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام