۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۶

طراحی نرم‌افزار جدید پیش‌بینی چهره کودکان در بزرگسالی

ایتنا- این‌بار تکنولوژی و فناوری، عکس کودک متولد نشده شما را به شما تحویل می‌دهد!


به وسیله نرم افزار جدیدی که محققان دانشگاه واشنگتن در حال کار روی آن هستند، والدین دیگر در پیش‌بینی اینکه چهره فرزندشان در بزرگسالی چه تغییراتی خواهد کرد، مشکلی نخواهند داشت.


به گزارش ایتنا از ایسنا، به نقل از پایگاه تکتایمز، این نرم افزار به گفته محققان اولین روش خودکار برای پیش بینی قیافه کودکان در بزرگسالی است و به وسیله عکس‌هایی از چهره کودک، قیافه وی را در بزرگسالی و با گذر زمان نشان می‌دهد.

در حال حاضر نرم افزارهای زیادی در بازار وجود دارد که با استفاده از یک الگوی مشخص و تکراری چهره کاربر را پیر میکند ولی این نرم افزار جدید با نرم افزارهای موجود متفاوت خواهد بود.

این نرم افزار هم اکنون با استفاده از چند تصویر در حالات و نورهای مختلف کار می‌کند.

ایرا کملماچر شلیزرمان - استاد دانشکده علوم رایانه و مهندسی دانشگاه واشنگتن - گفت: پیر کردن تصاویر با استفاده از تنها یک عکس از یک کودک سخت ترین بخش این پروژه است.

ظاهر و شکل چهره یک کودک می‌تواند هم زمان با بزرگ شدن وی تغییرات قابل توجهی داشته باشد و پیش بینی این تغییرات بسیار دشوار است.

محققان دانشگاه واشنگتن به طور متوسط هزاران چهره مختلف را بررسی کرده و روی تغییراتی که معمولا در چهره ها با گذر زمان ایجاد میشود تمرکز کرده اند و سپس این تغییرات را در سوژه مورد نظر اعمال می‌کنند.

الگوریتم این نرم افزار ساختار پیکسلی عکسهای هزاران فرد را در سنین مختلف که به صورت تصادفی انتخاب شده اند را اسکن می‌کند و سپس تغییرات مشترک همه آنها را بررسی می‌کند.
کد مطلب: 30148
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است