۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۹

یک‌پنجم صنعت نرم‌افزار جهان در دست زنان

ایتنا - در جدیدترین گزارش این مرکز اعلام شد که 40 درصد از زنانی که در حوزه مهندسی نرم‌افزار فعالیت می‌کنند کمتر از 30 سال سن دارند.
یک‌پنجم صنعت نرم‌افزار جهان در دست زنان


نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مهندسان نرم‌افزار زن هم‌اکنون ۱۹ درصد نیروی کاری این صنعت را در بازار جهانی تشکیل می‌دهند که این رقم نسبت به سال ۲۰۰۱ میلادی افزایش قابل ملاحظه یافته است.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم، در نخستین سال‌های هزاره سوم تعداد زنانی که در حوزه نرم‌افزار مشغول به فعالیت هستند بسیار کم بود. اما این طور که مرکز Evans Data در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است، طی ۱۳ سال گذشته تعداد زنان فعال در زمینه توسعه نرم‌افزار ۸۷ درصد بیشتر شده است.

این مرکز تحقیقاتی همچنین گزارش داد که هم‌اکنون ۳.۵ میلیون زن در سراسر جهان به تولید و توسعه نرم‌افزار مشغول هستند.

در جدیدترین گزارش این مرکز اعلام شد که ۴۰ درصد از زنانی که در حوزه مهندسی نرم‌افزار فعالیت می‌کنند کمتر از ۳۰ سال سن دارند و این مسئله باعث شده است تا مردان هم انگیزه بیشتری پیدا کنند تا از سنین پایینتر سراغ صنعت نرم‌افزار بروند.

 

کارشناسان مهم‌ترین دلیل افزایش حضور زنان در صنعت نرم‌افزاری جهان را بازنشسته شدن مردان باسابقه‌ای دانسته‌اند که سن آن‌ها بالا رفته و موقعیت شغلی‌شان در اختیار جوان‌ترها قرار گرفته است.

این مرکز توضیح داد که صنعت فناوری اطلاعات جهان فرصت‌های فراوانی در اختیار دارد تا به صورت گسترده از حضور زنان استفاده کند. اما متاسفانه هنوز شرایط لازم برای این اتفاق فراهم نشده است.
 
کد مطلب: 30063
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام