d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - ۶ نکته برای وفاداران به XP
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۱

۶ نکته برای وفاداران به XP

ویندوز XP، سیستم عامل بازنشسته شده مایکروسافت است که پشتیبانی از این ویندزو تمام شده و کاربرانش در معرض تهدیدات هستند.
۶ نکته برای وفاداران به XP


اگر هنوز هم از XP استفاده می‌کنید، نکاتی هست که باید بدانید.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از بوستون‌گلاب هنوز هم میلیون‌ها کامپیوتر از ویندوز XP استفاده می‌کنند؛ اگر کاربر این دستگاه‌ها هستید لازم است این نکات را بدانید:

مایکروسافت آخرین به روز رسانی خود را برای XP امروز ۸ آوریل منتشر و پس از آن هم پشتیبانی از این سیستم‌عامل را قطع می‌کند، اما ماشین آلات مبتنی بر XP هنوز هم کار می‌کنند و شما می توانید به روز رسانی‌های امنیتی گذشته را نصب کنید اما امکانات جدیدی برای مقابله با هرگونه نقص امنیتی جدید نخواهید داشت.

کامپیوتر شما با خطرات امنیتی بیشتری روبرو است. هکرها می‌دانند که مایکروسافت دیگر این سیستم‌عامل را به روز رسانی نخواهد کرد و همین انگیزه مضاعفی را برای سوء استفاده از نقص‌های امنیتی به آنها می‌دهد. هرچند که همچنان به روز رسانی نرم افزار antimalware را تا ژوئیه ۲۰۱۵ برای XP عرضه می‌کند اما این حفاظت محدود خواهد بود.

اگر کامپیوتر شما به اندازه کافی برای ارتقاء به سیستم عامل جدید قدرتمند است است ، شما می توانید یک نسخه DVD از آخرین ویندوز ۸ را تهیه و نصب کنید.

یک راه دیگر این است که به جای تهیه یک نسخه اورجینال ویندوز ۸ که تقریبا ۱۲۰ دلار است؛ یک کامپیوتر جدید تهیه کنید که سیستم عامل جدید و به روز داشته باشد!

اگر اصرار به حفظ و استفاده از XP دارید، لازم است تمام به روزرسانی‌هایی که قبلا منتشر شد را به کار گیرید و اگر به اینترنت نیاز ندارید، آن را قطع کنید تا خطر ابتلا به بدافزارهای جدید را به حداقل برساند.

اگر نیاز به اینترنت دارید، استفاده از پست الکترونیکی، فیس بوک، و شبکه‌های دیگر را به حداقل برسانید تا خطرات کمتری شما را تهدید کند و کمتر در معرض ویروس‌ها، بدافزارها و حملات هکری قرار بگیرید.
کد مطلب: 30056
نام شما
آدرس ايميل شما