کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ویندوز اکس‌پی در بریتانیا یک سال دیگر زنده است

19 فروردين 1393 ساعت 10:22

ایتنا- دولت بریتانیا از کمپانی مایکروسافت خواسته که پشتیبانی از این سیستم عامل بازنشسته را برای یک‌سال دیگر ادامه دهد!
دولت بریتانیا با انعقاد یک قرارداد ۵. ۵ میلیون پوندی با مایکروسافت از این شرکت خواسته است پشتیبانی از ویندوز اکس‌پی در این کشور را تا یک سال دیگر تمدید کند.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از وب‏‌سایت pcworld، شرکت مایکروسافت در ازای دریافت ۵۴۸. ۵ میلیون پوند از دولت بریتانیا پذیرفته است که تا ۸ آوریل ۲۰۱۵ به پشتیبانی از ویندوز اکس‌پی در این کشور ادامه دهد.

شرکت مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود از ۸ آوریل سال ۲۰۱۴ به بعد از سیستم عامل ویندوز اکس‌پی پشتیبانی نخواهد کرد.

این قرارداد مایکروسافت را ملزم می‌‏کند تا یک سال دیگر به عرضه پشیتبانی‏‌های امنیتی برای ویندوز اکس‌پی، آفیس ۲۰۰۳ و اکس‌چنج ۲۰۰۳ ادامه دهد.

بنا بر اعلام یکی از سخنگویان دولت بریتانیا، شرکت مایکروسافت به موجب این قرارداد پشتیبانی‏‌های لازم را برای سازمان‏‌های بخش دولتی و عمومی فراهم خواهد کرد تا در این مدت آنها بتوانند به یک سیستم عامل جایگزین مهاجرت کنند.

منابع دولتی بریتانیا دقیقاً اعلام نکرده‌‏اند چه تعداد از رایانه‏‌ها در این کشور با سیستم عامل ویندوز اکس‌پی کار می‌‏کنند، اما برآوردهای شرکت نت‏‌مارکت‌‏شیر (Netmarketshare.com) نشان می‌‏دهد ۶۹. ۲۷ درصد از رایانه‏‌های دسکتاپی و لپ‏‌تا‏پ‏‌ها در سراسر جهان با این سیستم عامل قدیمی کار می‌‏کنند.

شرکت مایکروسافت سیستم عامل ویندوز اکس‌پی را در سال ۲۰۰۱ عرضه کرده بود.
 


کد مطلب: 30048

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/30048/ویندوز-اکس-پی-بریتانیا-یک-سال-دیگر-زنده

ايتنا
  https://www.itna.ir