۲
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۷

سایه کندی اینترنت برروی سایر خدمات الکترونیکی

ایتنا- پایه و اساس سرویس‌های متعددی مثل دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک بر مبنای اینترنت است که البته سرعت پایین و اختلالات اینترنت ایران، تاثیر نامطلوبی بر روی این سرویس‌ها گذاشته است.
سایه کندی اینترنت برروی سایر خدمات الکترونیکی


یک کارشناس درباره مشکلات اینترنت در کشور گفت: متاسفانه در سال ۹۲ اختلالات بسیاری در زمینه اینترنت بوجود آمد که وقتی علت آن را از شرکت ارتباطات زیرساخت جویا شدیم گفتند قطعی سرویس داریم.
در حال حاضر هم کیفیت اینترنت مطلوب نبوده و قیمت نیز بالاست، این موضوع برای کاربران خانگی و اداری صدق می‌کند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، فریبا مهدیون با اشاره به اینکه اینترنت بستر بسیاری از خدمات الکترونیکی دیگر است افزود: با توجه به اینکه فناوری اطلاعات بستر توسعه کشور محسوب می‌شود، پرداختن به آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
سرویس‌های زیادی نظیر سلامت الکترونیکی، دولت الکترونیکی و تجارت الکترونیکی وجود دارند که پایه و اساس آن‌ها بر اینترنت تکیه کرده است. درحال حاضر می‌توان گفت کیفیت پایین اینترنت برروی سایر خدمات الکترونیکی تاثیر گذاشته و کیفیت آن‌ها را کاهش داده است.

وی در ادامه در مورد مصوبه سازمان تنظیم مقررات ارتباطات درباره تعرفه پهنای باند و وعده رفع مشکلات اینترنت افزود: مصوبه ۱۸۱ که در پایان سال تصویب شد اگرچه قیمت را برای بعضی از کاربران کاهش می‌داد اما اشکالات فراوانی داشت که خوشبختانه در پایان سال نشستی با وزارت ارتباطات برگزار و وعده داده شد تا این مشکلات برطرف شود.

او ادامه داد: برای مثال یکی از ایراداتی که به این مصوبه وارد بود، درنظر نگرفتن تمامی کاربران برای اعمال تخفیف است اما امید بسیاری داریم تا دولت جدید در سال ۹۳ مشکلات را کمتر از قبل کند.

این کارشناس در مورد ورود شرکت‌های خصوصی به عرصه واردات پهنای باند اظهار کرد: ورود شرکت‌های خصوصی در زمینه واردات پهنای باند می‌تواند رقابتی بین این شرکت‌ها ایجاد کرده و باعث کاهش قیمت و افزایش کیفیت اینترنت در کشور شود. باید این موضوع را نیز مدنظر قرار داد که نظارت برعهده دولت بوده و با درنظر گرفتن راهکارهای امنیتی خاص این موضوع قابل حل است.

مهدیون درباره بحث کم فروشی اینترنتی در کشور گفت: کم فروشی نیز وجود دارد اما باید در نظر گرفت که این کم فروشی از سر ناچاری است یا برای گرفتن سود بیشتر. به نظر می‌رسد اگر مشکلات اینترنت در کشور برطرف شود بحث کم فروشی نیز از بین برود.

او در پایان از مشکلاتی که خصوصی شدن شرکت مخابرات برای سایر شرکت‌ها بوجود آورده است سخن به میان آورد و اظهار کرد: خصوصی شدن شرکت مخابرات باعث ایجاد یک رقابت ناعادلانه بین شرکت‌ها شد چراکه مخابرات با توجه به زیرساخت‌هایی که در اختیار دارد اینترنت را با قیمتی پایین‌تر و کیفیت کمتری به کاربران عرضه می‌کند.
کد مطلب: 30034
نام شما
آدرس ايميل شما


mori
feedback
محدودیت سرعت برای کاربران خانگی رو بردارید
قانون بسیار مسخره و بی معنی است....
feedback
عیب نداره. عوضش سایت فالس نیوز مثل برق میاد بالا
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام