۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۲

بانک‌های خاورمیانه و شمال آفریقا ۸. ۱۲ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند

ایتنا- بازار IT و محصولات نرم‌افزاری از حوزه‌هایی است که صنعت بانکداری بخش زیادی از بودجه خود را به آن اختصاص داده است.
بانک‌های خاورمیانه و شمال آفریقا ۸. ۱۲ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند


شرکت گارتنر پیش‌‏بینی کرده است صنعت بانکداری و اوراق بهادار خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۸. ۱۲ میلیارد دلار در بازار آی.تی هزینه خواهند کرد.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از  گارتنر، انتظار می‌‏رود صنعت بانکداری و موسسات عرضه‌‏کننده اوراق بهادار خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۸. ۱۲ میلیارد دلار در بازار محصولات آی.تی هزینه کنند که این رقم حدود ۷. ۲ درصد بیشتر از هزینه‌‏کرد این صنعت در بازار آی تی است.

تحلیل‏گران در این پیش‌‏بینی همه هزینه‌‏های صنعت بانکداری در بازار محصولات آی تی، اعم از خدمات داخلی مثل خدمات آی تی مربوط به پرسنل، نرم‏‌افزار، پایگاه‌‏های داده، سخت‌‏افزار‌ها و ابزار‌ها و خدمات ارتباطات راه دور را لحاظ کرده‌‏اند.

بر اساس پیش‌بینی گارتنر، صنعت بانکداری بیشترین بودجه آی تی خود را در بازار ارتباطات راه دور هزینه خواهد کرد.
تحلیل‏گران اعلام کرده‌‏اند صنعت بانکداری خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۷. ۵ میلیارد دلار در بازار ارتباطات راه دور هزینه خواهد کرد.

بازار محصولات نرم‏‌افزاری و خدمات آی تی نیز از جمله حوزه‏‌هایی است که صنعت بانکداری بخش قابل توجهی از بودجه خود را در آن هزینه خواهد کرد.
پیش‌‏بینی می‌‏شود هزینه‏‌کرد صنعت بانکداری در این بازار امسال ۶. ۶ درصد افزایش یابد.

تحلیل‏گران گارتنر معتقدند برون‏‌سپاری فرایندهای تجاری در بخش بانکداری خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۵. ۹ درصد افزایش خواهد داشت.

گفتنی است شرکت گارتنر روزهای یکم تا سوم آوریل با برگزاری نشست‏‌های تخصصی در دبی به بررسی روندهای اصلی حاکم بر بازار آی تی پرداخته و در آن میان نیز روندهای آی تی حاکم بر صنعت بانکداری را نیز در قالب یک سمپوزیوم تخصصی مورد بررسی قرار داده است.
کد مطلب: 30019
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام