۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۵:۰۰

دروغ آوریل گوگل که اینترنت را متحول کرد

ایتنا - گوگل برای دروغ آپریل سال 2004 گفته بود که سرویس Gmail را با 1000 گیگابایت حافظه مجازی رایگان عرضه می‌کند.
دروغ آوریل گوگل که اینترنت را متحول کرد


بر اساس یک فرهنگ قدیمی، ساکنان کشورهای مختلف در نخستین روز ماه آوریل یک دروغ بزرگ و باورنکردنی می‌گویند و پس از آن‌هم دروغ خود را برملا می‌کنند که این اتفاق در فرهنگ ما به "دروغ روز سیزدهم فروردین" شهرت یافته است و شرکت‌های بزرگ در سراسر جهان از این اتفاق استفاده می‌کنند تا امیال و اهداف دور از دسترس خود را بیان کنند.


به گزارش ایتنا، شرکت گوگل که برای سال‌های طولانی همچنان عنوان بزرگ‌ترین مرکز ارایه دهنده خدمات اینترنتی در جهان را از آن خود کرده است، با همین دروغ ساده توانست دنیای کاربران را متحول کند.

گوگل که در سال ۲۰۰۴ میلادی به حد کافی شهرت یافته بود، در روز اول آوریل این سال بیانیه‌ای حاوی دو خبر مهم منتشر کرد و در یکی از آنها توضیح داد که برای کار کردن روی کره ماه کارمند استخدام می‌کند.

اما در بخش دیگر این بیانیه گفته شد که غول اینترنتی جهان قصد دارد خدمات پست الکترونیکی رایگان در دراختیار کاربران بگذارد و به‌جای یک گیگابایت یا دو گیگابایت فضای اینترنتی، این سرویس را با ۱۰۰۰ گیگابایت حافظه مجازی به دست کاربران برساند.


گوگل در این خبر گفته بود که کاربران برای استفاده از خدمات پست الکترونیکی خود دیگر نیاز ندارند ایمیل‌های قدیمی را پاک کنند و هر اندازه که بخواهند‌، می‌توانند فضای مجازی در اختیار بگیرند؛ که البته در انتهای مطلب گفته شده بود: «این خبر دروغ اول آوریل است.»

اما طولی نکشید که این دروغ به حقیقت پیوست و سرانجام گوگل سرویس پست الکترونیکی Gmail را راه‌اندزی کرد و از همان ابتدا فضای بیش از سرویس‌های Hotmail و Yahoo را در اختیار کاربران ‌گذاشت.

"جورجز هریک"(Georges Harik) مدیر مرکز انکوباتور داخلی گوگل در این خصوص گفت: «زمانی که Gmail راه‌اندازی شد روزنامه‌نگاران از سراسر جهان با ما تماس می‌گرفتند تا دریابند که این شوخی چه زمان به پایان می‌رسد و گوگل تا چه زمان می‌خواهد به دروغ اول آوریل خود ادامه دهد. اما ما پاسخ دادیم که قرار نیست این سرویس غیرفعال شود و گوگل رسما پست الکترونیکی خود را راه‌اندازی کرده است.»


سرویس پست الکترونیکی Gmail دقیقا روز اول آوریل سال ۲۰۰۴ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و هم‌اکنون ۱۰ سال از زمان راه‌اندازی آن می‌گذرد و گوگل اعلام کرده است که این سرویس هم‌اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون مشترک دارد.

سرویس Gmail به ۵۷ زبان مختلف خدمات خود را ارائه می‌دهد.
این سرویس ابتدا یک گیگابایت حافظه رایگان در اختیار هر کاربر قرار می‌داد اما هم‌اکنون کاربران می‌توانند تا ۱۵ گیگابایت به صورت رایگان از فضای این سرویس استفاده کنند و برپایه ابزار Google Drive نیز ۳۰ ترابایت حافظه مجازی را روی Gmail در اختیار بگیرند.
 
کد مطلب: 29989
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام