۰
plusresetminus
شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۲

گوشی پازلی گوگل ساکن ایستگاه بین‌المللی فضایی شد

ایتنا - محققان گوشی هوشمند Tango را مورد بررسی قرار می‌دهند تا با کمک به روبوت Sphere مدیریت عملیات‌های فضایی را در دست بگیرد.
گوشی پازلی گوگل ساکن ایستگاه بین‌المللی فضایی شد


مدل مفهومی گوشی هوشمند پازلی گوگل موسوم به Project Tango پس از مجهز شدن به حسگرهای ویژه برای یادگیری و دریافت اتفاقات مختلف در سراسر جهان، به ایستگاه بین‌المللی فضایی(ISS) پرتاب می‌شود.


به گزارش ایتنا، در این اقدام دو گوشی Tango طی عملیات Orbital 2 در آینده نزدیک وارد ایستگاه بین‌المللی فضایی می‌شوند.
بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است این عملیات در ماه می از سال جاری میلادی انجام شود.

این گوشی‌ها به عنوان بخشی از پروژه سازمان فضایی ناسا برای توسعه روبوت‌‌های هوشمند پرتاب می‌شوند تا این مرکز در نهایت بتواند به کمک روبوت‌های یاد شده در داخل و خارج از ایستگاه فضایی طرح‌های مورد نظر خود را به انجام برساند.

سازمان ناسا با ارسال این گوشی‌های هوشمند همچنین تلاش می‌کند پروژه ساخت روبوت‌های هوشمند با قابلیت فرود آمدن روی شهاب‌‌سنگ‌ها و سیارک‌ها را سرعت بخشد.


ساخت این روبوت‌ها هم‌اکنون در "مرکز تحقیقاتی Ames" وابسته به سازمان ناسا آغاز شده است و این آژانس فضایی این هفته به گروهی از روزنامه‌نگاران اجازه می‌دهد از نزدیک آزمایشگاه تخصصی را بازدید کنند و در جریان پیشرفت‌های صورت گرفته قرار بگیرند.

گوشی هوشمند Tango که قطعات آن مانند تکه‌های پازل به یکدیگر متصل می‌شوند و امکان تعویض هر قطعه را به راحتی برای کاربران فراهم می‌کند، چند ماه قبل برای نخستین بار توسط گوگل معرفی شد و هم‌اکنون در اختیار تعداد محدودی از مراکز توسعه‌دهنده سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قرار گرفته است.


این گوشی هوشمند چندین دوربین دیجیتالی و حسگر سه‌بعدی دارد و به واسطه این فناوری می‌تواند محیط پیرامون را به‌صورت سه‌بعدی تشخیص دهد که این مسئله مهم‌ترین تفاوت آن با تمام گوشی‌های هوشمند موجود در بازار جهانی است.

شرکت گوگل در آخرین اقدام خود نشان داد که این گوشی هوشمند چگونه می‌تواند به صورت خودکار نقشه سه‌بعدی خانه یا محل کار را تهیه کند و هم‌اکنون سازمان ناسا می‌کوشد این قابلیت را در وسعت بزرگتر مورد استفاده قرار دهد.

در آزمایشگاه Ames در فاصله چند دقیقه‌ای از دفتر مرکزی گوگل واقع شده است، محققان گوشی هوشمند Tango را مورد بررسی قرار می‌دهند تا به عنوان ابزار کنترلی برای روبوت هوشمند Sphere مورد استفاده قرار گیرد.
 
کد مطلب: 29952
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است