۴
۰
plusresetminus
جمعه ۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۴۹
ادوارد اسنودن می‌گوید:

آمریکا ۱۰۰ درصد تماس‌های تلفنی کشورها را ضبط می‌کند

ایتنا - اسنودن در تازه‌ترین افشاگری‌های خود از سیستم نظارتی قوی صحبت می‌کند که ۱۰۰ درصد محتوای تماس‌های تلفنی در خارج از آمریکا را ذخیره می‌کند.
آمریکا ۱۰۰ درصد تماس‌های تلفنی کشورها را ضبط می‌کند


آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی "ادوارد اسنودن"(Edward Snowden) که امروز توسط روزنامه واشنگتن‌پست منتشر شده است نشان می‌دهد که "آژانس امنیت ملی آمریکا"(NSA) صد درصد اطلاعات مربوط به تماس‌های تلفنی برقرار شده در کشورهای خارجی را ذخیره می‌کند.


به گزارش ایتنا، اسنودن در تازه‌ترین افشاگری‌های خود از سیستم نظارتی قوی صحبت می‌کند که ۱۰۰ درصد محتوای تماس‌های تلفنی در خارج از آمریکا را ذخیره می‌کند.

در این توضیحات گفته نشده است که هدف از سازمان جاسوسی NSA تمرکز روی چه کشوری است و تنها اعلام شده که این مرکز بر کشورهای خارجی تاکید دارد.

طرح ویژه سازمان NSA برای دستیابی به ۱۰۰ درصد محتوای تماس‌های تلفنی برقرار شده در کشورها با نام MYSTIC دنبال می‌شود و اسنودن با افشای اسلایدهای جدید نشان داده است که "آژانس امنیت ملی آمریکا" به تمام محتوای تماس‌های تلفنی دسترسی دارد.


طرح MYSTIC از سال ۲۰۰۹ میلادی آغاز شده است و اقدامات یاد شده در آن توسط ابزاری با نام RETRO انجام می‌شود.
نام این ابزار به معنی "بازیابی گذشته‌نگر" است.

با توجه به اینکه تمام تماس‌های تلفنی برقرار شده در سیستم مرکزی NSA ذخیره می‌شوند، این سازمان می‌تواند آنها را بازپخش کند و به محتوای تماس‌های برقرار شده تا یک ماه پس از انجام آن دسترسی داشته باشد.

در این اقدام تمام تماس‌های تلفنی در کشورهای مختلف ضبط و نگهداری می‌شوند و سیستم ذخیره‌سازی تماس‌ها به مدت ۳۰ روز اطلاعات را در خود نگه می‌دارد.
بنابراین محتوای تماس‌های جدید روی قدیمی‌ترین اطلاعات موجود در سیستم ذخیره می‌شود.
 
کد مطلب: 29927
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
یکی نیست این خائنو ساکت کنه؟
اینم اومده واس ما مشکلساز شده..کم خودمون توهم داشتیم!
feedback
قربون دستت دیروز ما رو بده .این مکالمه ما رو بده خیلی لازم دارم :)
آرنولد
feedback
اونوقت اینهایی که ضبط کردن کی پخش میشه؟؟!!! :-)
sadegh
feedback
Iran, Islamic Republic of
مگه مال ما ضبط نمیشه ؟
همه جا مکالمه ها ضبط میشه . اما اونقدر بی کار نیستن که بشینن گوش بدن شما چی میگی ، فقط زمانی استفاده میشه که مجرم باشی و یا بهت شک کنن !
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است