۱
۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۴۳

ابراز نگرانی کارشناسان از گسترش «بی‌سوادی دیجیتالی»

ایتنا – کودکانی که مهارت‌های برنامه‌نویسی را نیاموزند، در آینده شغلی خود با مشکل مواجه خواهند شد.
ابراز نگرانی کارشناسان از گسترش «بی‌سوادی دیجیتالی»


کارشناسان با ابراز نگرانی نسبت به گسترش «بی‌سوادی دیجیتالی» در نسل آینده و زیان‌های ناشی از این امر، آموزش مهارت‌های برنامه‌نویسی به دانش‌آموزان مدارس را خواستار شدند.

دو کارشناس صاحب‌نام فناوری اطلاعات به نام مارتا لین فاکس (Martha Lane Fox) بنیانگذار سایت Lastminute.com و ایان لیوینگستون (Ian Livingstone) یکی از چهره‌های مشهور صنعت بازی‌های رایانه‌ای، در مقاله‌ای که سایت خبری اسکای نیوز منتشر کرد، گفتند بر این باورند که کودکان باید برنامه‌نویسی رایانه‌ای را بیاموزند.

این دو، با تاکید بر ضرورت آموزش مهارت‌های برنامه‌نویسی به دانش‌آموزان، اظهار داشتند کودکانی که مهارت‌های رمزگذاری و کدنویسی را نیاموزند، در آینده شغلی خود با مشکل مواجه خواهند شد.

این کارشناسان در بخش دیگری از اظهارات خود، با اشاره به این که کارفرمایان، شرکت‌های کارآفرین و موسسات دولتی در آینده بیش از پیش به اهمیت «دنیای دیجیتال» پی خواهند برد، بر ضرورت تربیت نیروی کار ماهر و برخوردار از توانایی‌ها فنی تاکید ورزیدند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، این سخنان در در حاشیه طرح موسوم به ساعت کدنویسی (Hour of Code) بیان شده است.

این طرح با هدف آموزش علوم رایانه‌ای به دانش‌آموزان مدارس و مبارزه با بی‌سوادی دیجیتالی اجرا می‌شود.

شرکت‌های بزرگی همچون مایکروسافت، گوگل، اپل، آمازون و نیز افراد مشهوری نظیر بیل گیتس و مارک زاکربرگ از حامیان این پروژه‌اند.
 
کد مطلب: 29809
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
عوضش ما با فیلترینگ کاملا موثرمون نمی گذاریم کودکان و نوجوان های مملکت عزیزمون الوده و گمراه و فاسد و داغون بشن!!!!
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام