۲
۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۳

الزام به کاهش تعرفه های اینترنت

اضافه دریافتها بازگردانده می‌شود
ایتنا- رضوانی: اگر شرکت‌ها بيش از سقف تعيين شده مبلغي را از کاربران دريافت كنند ملزم به بازگرداندن اين مبالغ هستند.
الزام به کاهش تعرفه های اینترنت


معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه تعرفه سرویس اینترنت از ۲۳ بهمن ماه تغییر یافته است، گفت: عدم رعايت تعرفه‌هاي مصوب، تخلف و گران فروشي محسوب شده و اگر شركت‌های اینترنتی و مخابراتی به هر عنوان بيش از سقف تعيين شده مبلغي را از کاربران دريافت كنند ملزم به بازگرداندن اين مبالغ هستند.


به گزارش ایتنا از  مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۱۸۱ خود تعرفه پهنای باند اینترنت بین الملل برای ارائه خدمات اینترنت ADSL برای شرکتهای ارائه کننده این خدمات شامل شرکتهای PAP و شرکتهای مخابرات استانی ۳۵ درصد کاهش داد و در همین نرخ ارائه خدمات اینترنت حجمی نیز به مشترکان تا سقف ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد.

در این باره حسن رضوانی معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري با تاکید بر اینکه مصوبه كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات درباره تعرفه ارائه خدمات اينترنت مبتني بر فناوري ADSL از تاريخ ابلاغ لازم الاجراست گفت: این مصوبه در تاريخ ۲۳ بهمن ابلاغ شده است و شركت ارتباطات زيرساخت، شركت مخابرات ايران و شركتهاي ندا (PAP) از زمان ابلاغ مصوبه ملزم هستند حدود تعرفه، ضوابط و مقررات مربوط به ارائه خدمات اينترنت مبتني بر فناوري ADSL را رعايت كنند.

وي افزود: اين شركتها براي اجراي مصوبه كميسيون به مهلت زماني براي اصلاح قراردادها، تنظيم و تعريف تعرفه‌هاي جديد در سيستمهاي صورتحساب و شارژينگ نياز دارند، بر همين اساس رگولاتوري با در نظر گرفتن اين بازه زماني، پيگيري و نظارت لازم را براي اجراي مفاد مصوبه انجام خواهد داد.

رضواني با تاكيد بر اينكه شركتهاي ارتباطات زيرساخت، مخابرات ايران و PAP از زمان ابلاغ مصوبه ملزم به رعايت تعرفه‌ها هستند تصريح كرد: عدم رعايت تعرفه‌هاي مصوب تخلف و گرانفروشي محسوب شده و اگر شركتها به هر عنوان بيش از سقف تعيين شده مبلغي را دريافت كنند ملزم به بازگرداندن اين مبالغ هستند.
کد مطلب: 29735
نام شما
آدرس ايميل شما


کارشناس
feedback
همه مسئولین هر از گاهی حرفی در میکنند ولی واقعیت این است بعلت فضای رقابتی بین شرکتها مشترک میتواند انتخاب درست را انجام دهد ایشان لطف بفرمایند مشکلات زیر ساخت را نظارت کنند
پهمچون هنای باند کم اینترنت کشور به نسبت مقدار فروخته شده
نامناسب بودن زیر ساخت داخل کشور همانند پر بودن تعدادی از uplinkها
و کم فروشی به دلایل فوق
محمدرضا آدمی
feedback
با سلام
اعضاء محترم با این قیمت گذاری فقط باعث ایجاد عدم تعادل در بازار خواهند شد.
و از این طریق آی اس پی ها و آی اس دی پی ها رو از بازار حذف می کنن
من فکر نکنم هیچ جای دنیا تجربه موفقی از قیمت گذاری دو گانه برای یک کالا یا سرویس وجود داشته باشه
شما در نظر بگیرید که شرکتهای دارای مجوز ندا اکثرا مجوزهای حوزه های دیگر رو هم دریافت کردن از قبیل آی اس پی و آی اس دی پی
حالا اینترنت رو با تخفیف 35% می خرن و با کسی رقابت می کنن که اینترنت رو گرون تر می خره
خودتون قضاوت کنین
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام