۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۲

الزام شرکت‌های اینترنتی به کاهش 20 درصدی تعرفه اینترنت

ایتنا- این ابلاغ، در نهایت منجر به کاهش قیمت اینترنت پرسرعت برای کاربران خواهد بود.
الزام شرکت‌های اینترنتی به کاهش 20 درصدی تعرفه اینترنت


مصوبه صد و هشتاد و یکمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر کاهش تعرفه اینترنت به شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت پرسرعت، شامل شرکتهای PAP و شرکتهای مخابرات استانی، ابلاغ شده است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، وزیر ارتباطات از ابتدای فعالیت دولت یازدهم، کاهش قیمت اینترنت و افزایش سرعت و کیفیت دسترسی به این پروتکل ارتباطی را به مردم وعده داده بود که با ابلاغ این مصوبه قیمت اینترنت پرسرعت برای کاربران نهایی کاهش یافت.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به ریاست وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه شماره ۱۸۱ خود موضوع تعرفه ارائه خدمات اینترنت مبتنی بر فناوری ADSL را با هدف کاهش هزینه اینترنت در سبد خانوار با بررسی زنجیره هزینه‌های ارائه خدمات اینترنت بر مبنای قیمت عادله روز و مصوبات گذشته بررسی و تعرفه‌های جدیدی را مصوب کرده است.

بر همین اساس، هم اکنون و با گذشت شش ماه از وعده‌های اولیه وزیر ارتباطات، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه های واگذاری اینترنت را برای شرکتهای ارائه کننده این خدمات که شامل شرکتهای PAP و شرکتهای مخابرات استانی می‌شود تا سقف ۳۵ درصد کاهش داد تا کاهش ۲۰ درصدی قیمت برای کاربران نهایی نیز اعمال شود.

براساس مصوبه صد و هشتاد و یکمین جلسه کمیسیون تنظیم شرکت ارتباطات زیرساخت، تعرفه هر STM۱ پهنای باند اینترنت بین الملل برای ارائه ADSL مبلغی حدود ۳۸ میلیون تومان محاسبه می شد که به ۲۴ میلیون تومان کاهش پیدا کرد.

همچنین، براساس همین مصوبه، تعرفه حجم استفاده از اینترنت ارائه شده از طریق فناوری ADSL برای کاربر نهایی نیز به میزان ۲۰ درصد و به صورت یکنواخت در کلیه سطوح کاهش پیدا می کند.
کد مطلب: 29581
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام