کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نخستین گوشی نوکیا 20 ساله شد + تصویر

سايت خبری ايتنا , 2 اسفند 1392 ساعت 12:13

ایتنا - گوشی Nokia 2110 بیست سال قبل پرفروش‌ترین محصول جهان بود و نخستین محصولی محسوب می‌شد که قابلیت ارسال پیامک داشت.
نوکیا ۲۰ سال قبل تلفن همراهی روانه بازار کرد که باعث شد این شرکت فنلاندی نزد کاربران جهانی محبوبیت پیدا کند و در نهایت موفق شود خود را به عنوان یک برند بین‌المللی معرفی کند.


به گزارش ایتنا، بیست سال قبل Nokia 2110 به پرفروش‌ترین گوشی زمان خود تبدیل شد و نخستین محصولی بود که نشان می‌داد یک گوشی قابل حمل با چه شکل و شمایل و قابلیت‌هایی باید در اختیار کاربران قرار گیرد.

این محصول که یک گوشی بزرگ با نمایشگر کوچک و طول عمر کوتاه باتری محسوب می‌شد، در زمان خود عنوان شیک‌ترین، بادوام‌ترین و باریک‌ترین گوشی جهان را از آن خود کرد.

گوشه‌های منحنی نمایشگر و اندازه کوچک آنتن از مهم‌ترین مواردی بود که توجه هر کاربری را به خود جلب می‌کند و پا را از استانداردهای زمان خود فراتر گذاشته بود.


این گوشی همراه یک نمایشگر کوچک چهارلاینه از نوع نقطه‌ای- ماتریسی را در خود جا داده بود که بزرگ‌ترین نمایش گوشی موبایل را در عصر خود داشت.

تلفن همراه Nokia 2110 نسبت به تمام محصولاتی که تا آن روز روانه بازار شده بود بدنه باریک‌تر، طراحی زیباتر و کارایی بیشتری داشت و کاربر برای حمل آن داخل جیب کت خود احساس راحتی می‌کرد.

همچنین باید گفت این محصول نخستین گوشی بود که به کمک آن می‌شد پیامک ارسال کرد.
در آن زمان فقط برخی گوشی‌هایی موجود بودند که می‌توانستند پیامک دریافت کنند.

این محصول همچنین نخستین گوشی ساخت نوکیا بود که موسیقی ویژه این شرکت را برای تماس‌های دریافتی در اختیار داشت.
این موسیقی کلاسیک به کمک ساز گیتار ساخته شده بود و با نام Gran Vals شناخته می‌شد که در قرن نوزدهم توسط "فرانسیسکو ترگا"(Francisco Tarrega) ساخته شد.
 


کد مطلب: 29564

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/29564/نخستین-گوشی-نوکیا-20-ساله-تصویر

ايتنا
  https://www.itna.ir