۱
۰
plusresetminus
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۰

IBM سرعت اینترنت را به ۴۰۰ گیگابیت در ثانیه رساند

ایتنا - شرکت IBM فناوری جدیدی ارایه کرده است که با آن می‌توان بیش از ۴۰ هزار فایل موسیقی را در چند ثانیه بارگذاری کرد.
IBM سرعت اینترنت را به ۴۰۰ گیگابیت در ثانیه رساند


شرکت IBM به روش جدیدی دست یافته است که از این طریق می‌توان سرعت شبکه اینترنت را به ۲۰۰ تا ۴۰۰ گیگابیت در ثانیه رساند و در عین حال میزان مصرف انرژی را کاهش قابل ملاحظه داد.


به گزارش ایتنا، این روش جدید بر اساس انتقال داده‌های بزرگ بین فضای پردازش ابری و مراکز داده صورت می‌گیرد که طی آن سرعت انتقال اطلاعات ۴ برابر سریع‌تر از تمام فناوری‌های امروزی می‌شود.

به گفته کارشناسان، با سرعت ۱۶۰ گیگابیت در ثانیه می‌توان یک فیلم سینمایی فوق باکیفیت ۴ هزار پیکسلی با طول زمان دو ساعت یا بیش از ۴۰ هزار فایل موسیقی را در عرضه چند ثانیه بارگذاری کرد.

دستگاه جدید ساخته شده در شرکت IBM برای افزایش چند برابری سرعت اینترنت در "کنفرانس بین‌المللی مدارهای جامد"(ISSCC) که در سانفرانسیسکو برگزار شده است، به نمایش درآمد.


باید توجه داشت که ترافیک داده‌های بزرگ روز به‌روز در حال افزایش است و شرکت‌های بزرگ می‌کوشند استانداردهای آتی خود را طوری تنظیم کنند که بتواند با این روند سازگاری داشته باشد.

به طور مثال،‌ در سال ۱۹۹۲ میلادی روزانه ۱۰۰ گیگابایت اطلاعات در سراسر جهان جابه‌جا می‌شد و امروزه گفته می‌شود که در هر روز ۲ اگزابایت اطلاعات در جهان ردوبدل می‌شود.
این رقم رشد ۲۰ میلیون برابری حجم اطلاعات را نشان می‌دهد.
 
کد مطلب: 29504
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
ایشاللع سال 2014 شمسی وارد ایران میشه
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام