۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۶
انتقاد رئیس کمیته مخابرات از بلاتکلیفی طرح های ICT

تاخیر یکساله در راه اندازی شبکه ملی/ تولید و صادرات نرم افزار زیر صفر است

تاخیر یکساله در راه اندازی شبکه ملی/ تولید و صادرات نرم افزار زیر صفر است


رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عقب ماندگی ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور و بلاتکلیفی طرح های تعریف شده گفت: در تکالیف برنامه پنجم توسعه موفق نبوده ایم و شبکه ملی اطلاعات که باید تا پایان سال گذشته نهایی می شد هنوز بلاتکلیف است.


به گزارش ایتنا از مهر، رمضانعلی سبحانی‌فرد امروز در مراسم افتتاح خدمات عمومی الزامی ارتباطات و فناوری اطلاعات (UFO) به ۷۵۹ روستای کشور با گلایه از عقب‌ماندگی‌های ارتباط رسانی به روستاهای کشور گفت: جای بسی تاسف‌ است که روستاهایی با بیش از ۳ هزار نفر جمعیت اینترنت ADSL ندارند.

وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات دولت یازدهم بیشترین توجه را به ارتباط رسانی در روستاها داشته است افزود: علیرغم تمام تلاش‌ها اما عقب ماندگی زیادی در ارتباط رسانی به روستاها وجود دارد؛ در همین حال باید سهم صنعت ICT از تولید ناخالص ملی به ۲ درصد برسد اما هم‌اکنون ضعف‌هایی را در بخش‌های مختلف از جمله صادرات نرم‌افزار و تولید آن شاهد هستیم که مانع از تحقق این هدف می‌شود. برای مثال هم اکنون تولید و صادرات نرم افزار زیر صفر است.

سبحانی فرد به تاخیر در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات طبق برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: شبکه ملی اطلاعات که باید تا پایان سال گذشته نهایی می شد هنوز بلاتکلیف است و به بهره برداری نرسیده است. برای رسیدن به برنامه های توسعه این بخش باید امنیت داده ها و تامین سرویس اینترنت پرسرعت را در اولویت قرار دهیم.

رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس با اشاره بودجه ۹۳ وزارت ارتباطات گفت: در ابتدا ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای وزارت ارتباطات مصوب شده بود که وزارت ارتباطات می‌تواند با رقمی نزدیک به این بودجه کارهای بزرگی انجام دهد. البته متاسفانه به جای ۱۰۰ درصد درآمد وزارتخانه در بخش توسعه زیرساختها، تنها رقم پایینی جذب این حوزه شد.
کد مطلب: 29478
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام