۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۶

سود چندین برابری از پهنای باند اینترنت

ایتنا- در حال حاضر، بر روی پهنای باند، چندین برابر سود گرفته می‌شود.
سود چندین برابری از پهنای باند اینترنت


در حال حاضر دولت جدید اقدامات مناسبی را در زمینه بهبود وضعیت پهنای باند در کشور انجام داده اگرچه هنوز با سرانه پهنای باند منطقه فاصله بسیار زیادی داریم.


به گزارش ایتنا از ایسنا، مسعود ریاضیات - رییس انجمن شرکت‌های اینترنتی - با بیان این مطلب اظهار کرد: ما باید در پایان برنامه پنجم توسعه مقام دوم را در منطقه کسب کنیم. برای رسیدن به این هدف وزارت ارتباطات باید با سرعتی بیشتر از قبل به پهنای باند کشور اضافه کند.

این کارشناس در رابطه با وضعیت پهنای باند در کشور افزود: درحال حاضر دولت جدید درحال افزایش پهنای باند در کشور است و در کنار این افزایش باید به موضوع دیگری نیز توجه کرد. باید قیمت پهنای باند را نیز متعارف کرد یعنی برروی پهنای باندی که به این شرکت‌ها می‌فروشند سودی اندک و منطقی دریافت کند اما درحال حاضر برروی پهنای باند چندین برابر سود گرفته می‌شود.

وی همچنین یکی از دلایل کم‌فروشی اینترنتی در کشور را بالا رفتن هزینه‌ها عنوان کرد و گفت: هزینه‌های عمومی اعم از قیمت آب، برق و غیره در چند سال گذشته افزایش پیدا کرده است به علاوه تقاضای کاربران نیز برای دریافت سرویس اینترنت بالاست. این موضوعات دست به دست هم می‌دهد و کم‌فروشی را بوجود می‌آورد. اگر توجهی به میزان تقاضای کاربران برای دریافت اینترنت داشته باشیم و آن را با پهنای باند در کشور مقایسه کنیم دلیل ضریب اشتراک بالا را درک خواهید کرد.

ریاضیات در پایان افزود: برطرف کردن مشکل پهنای باند و مشکل شرکت‌های خصوصی می‌‍تواند کمک به سزایی به بهبود وضعیت اینترنت در کشور داشته باشد و درحقیقت توجه به این دوعامل ضریب اشتراک را به یک به هشت نزدیک می‌کند. باید از طریق اینترنت بتوانیم اقتصاد کشور را توسعه دهیم. حال اگر این بستر با هزینه کم و کیفیت بالا در اختیار کاربران قرار بگیرد این توسعه بهتر انجام خواهد گرفت.
کد مطلب: 29476
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر