۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۳

مجوز فعالیت اپراتورهای اینترنت پرسرعت تمدید شد

ایتنا - عمیدیان: پروانه فعالیت این شرکت‌ها تاکنون تکنولوژی محور بوده اما با گسترش سرویس‌های ارتباطی و فناوری، این آیین‌نامه شرایط ارائه خدمات بر پایه سرویس را مصوب خواهد کرد.


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمدید پروانه ۱۰ ساله فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت خبر داد و گفت: برای افزایش تعداد ارائه دهندگان اینترنت پرسرعت، این پروانه در حال بازنگری است.


به گزارش ایتنا علی اصغر عمیدیان در گفت‌وگو با مهر، با بیان اینکه مهلت پروانه فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت پس از ۱۰ سال به اتمام رسیده است اظهار داشت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با ارسال نامه‌ای به شرکت‌های PAP فعالیت این ارائه دهندگان خدمات را تا بازنگری پروانه‌های صادره، تمدید کرد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه پروانه فعالیت شرکت‌های اینترنتی در حال بازنگری است ادامه داد: در این مجوز نحوه ارائه سرویس و نیز ارزیابی سرویس‌های اینترنتی موجود دیده خواهد شد. در همین حال با نهایی شدن این مجوز، مشخص می‌شود که برنامه‌ای برای افزایش تعداد ارائه دهندگان اینترنت پرسرعت وجود دارد و یا اینکه تعداد شرکت‌های فعلی تجمیع شوند.

عمیدیان با تاکید بر اینکه پروانه جدید ارائه دهندگان خدمان اینترنت سرویس محور خواهد بود افزود: پروانه فعالیت این شرکت‌ها تاکنون تکنولوژی محور بوده اما با گسترش سرویس‌های ارتباطی و فناوری، این آیین‌نامه شرایط ارائه خدمات بر پایه سرویس را مصوب خواهد کرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: تاکنون تقاضایی برای دریافت مجوز فعالیت در زمینه واگذاری خدمات اینترنت از شرکت جدیدی نداشته‌ایم اما با این حال پروانه قدیمی اینترنت در حال بازنگری است.
 
کد مطلب: 29452
نام شما
آدرس ايميل شما