۳
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۴

انتقاد وزیر ارتباطات از اپراتور چهارم

ایتنا - واعظی: شبه‌دولتی‌ها در اپراتور چهارم وارد شده‌اند لذا کارها خوب پیش نمی‌رود.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از وضعیت فعلی پروژه اتصال فیبرنوری منازل گفت: اگر بخش خصوصی را وارد این کار می‌کردیم وضعیت بهتری نسبت به حال حاضر داشتیم.


به گزارش ایتنا از مهر، در حالی که اپراتور چهارم ارتباطات کشور که قرار است پروژه اتصال فیبرنوری به منازل را در سراسر کشور عملیاتی کند اعلام کرده که در پایان سال ۹۳ حداقل یک میلیون پورت منصوبه درشهرهای با اولویت اول شامل تهران ، کرج ، مشهد، قم ، اصفهان، شیراز و تبریز داشته باشد و این میزان در مقابل پتانسیل‌های داخلی، کار مشکلی نخواهد بود؛ محمود واعظی از عملکرد این اپراتور انتقاد کرد.

محمود واعظی اظهار داشت: امروز شبه‌دولتی‌ها در اپراتور چهارم وارد شده‌اند لذا کارها خوب پیش نمی‌رود، در حالی که می توانستند بهتر از این کار کنند اما اشکالی که در کشور ما وجود دارد این است که گاهی عجله می‌کنیم، اگر مناقصه می گذاشتیم و بخش خصوصی توانمند را وارد کار می‌کردیم وضعیت بهتری داشتیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به اپراتور چهارم تذکر داده‌ایم اگر فعالیت نکند بخش خصوصی را در کنار آنها فعال خواهیم کرد که در این راستا از پیشنهاد شهرداری قزوین استقبال می‌کنیم و آماده‌ایم شبکه پرظرفیت شهری در برخی شهرها فعال شود و قزوین پایلوت آن باشد.

وی گفت: باید یک رقیب سالم در بخش ارتباطی کشور ایجاد شود و مخابرات نیز به دنبال بازیابی جایگاه اصلی خود باشد و ما هم اجازه دهیم تا حداقل ۱۰ شرکت بزرگ اینترنتی در کشور تشکیل شود تا کارها با کیفیت بهتری به مردم داده شود.

واعظی با اشاره به ایجاد فضای رقابتی میان اپراتورهای موبایل با توجه به افزایش تعداد این اپراتورها اظهار داشت: اکنون که فضا رقابتی شده مردم سود می‌برند هر چند از کیفیت اپراتورهای موبایل راضی نیستیم اما رقابت لازم است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: رقابت سالم بین اپراتورها، تعرفه‌ها، کیفیت و تنوع خدمت و سرویس‌های ارزش افزوده می‌تواند به رضایت‌مندی مردم منجر شود.
 
کد مطلب: 29436
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
وعده وعده وعده
feedback
United States
فقط و فقط وعده و قول...این ها یا این سزعت عملکرد تا بیست سال دیگر هم فیبر نوری را به منازل نمیرسانند.......اگه نمیتونین از سرمایه گذاران و سرویس دهنده های خارجی استفاده کنین مثل الاتصالات تو افغانستان یا ام تی ان تو زامبیا که داره 4gارایه میده.......اگر هم نمیخواید که مردم اینترنت داشته باشن اعلام کنین همه اینترنت ماهواره ای بگیریم...
شمه
feedback
بی نظمی . بی صاحبی . بی مدریتی . تا کی
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام