۲
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۳
رییس رگولاتوری اعلام کرد:

ارائه تلویزیون اینترنتی از سوی صدا و سیما و مخابرات غیرقانونی است

ایتنا - عمیدیان: تا زمانی که چارچوب اصلی واگذاری این سرویس و تعرفه ارائه آن از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب نرسد پروانه‌ای برای فعالیت در این زمینه صادر نخواهد شد.
ارائه تلویزیون اینترنتی از سوی صدا و سیما و مخابرات غیرقانونی است


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی از سوی سازمان صدا و سیما را بدون دریافت پروانه فعالیت از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات غیرقانونی اعلام کرد.


به گزارش ایتنا علی اصغر عمیدیان در گفت‌وگو با مهر، در مورد واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی در کشور که از سوی سازمان صدا و سیما و با همکاری شرکت مخابرات ایران مراحل نهایی خود را می‌گذراند اظهار داشت: راه‌اندازی آزمایشی این سرویس بلامانع است اما چنانچه سازمان صدا و سیما بخواهد این سرویس را به صورت سراسری عرضه کند نیاز به دریافت مجوز از مرکز ملی فضای مجازی و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات دارد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در این زمینه چارچوب‌های اولیه واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی – IP مدیا- برای تصویب به مرکز ملی فضای مجازی ارسال شده و در دستور کار این مرکز قرار دارد، ادامه داد: دراین راستا به سازمان صدا و سیما و شرکت مخابرات ایران نیز نامه‌ای مبنی بر اینکه واگذاری سرویس نیازمند مجوز است ارسال شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه ارائه این سرویس را قانونی نمی‌دانیم، تصریح کرد: این موضوع را در قالب ۲ نامه به سازمان صدا و سیما و مخابرات اعلام کرده‌ایم.

وی گفت: تا زمانی که چارچوب اصلی واگذاری این سرویس و تعرفه ارائه آن از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب نرسد پروانه‌ای برای فعالیت در این زمینه صادر نخواهد شد.

عمیدیان با تاکید براینکه چارچوب اصلی ارائه این سرویس باید از سوی مرکز ملی فضای مجازی در اختیار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گیرد، ادامه داد: پس از آن، جزئیات فعالیت اپراتور ارائه دهنده در این زمینه و نحوه واگذاری سرویس، در کمیسیون تنظیم مقررات به تصویب می‌رسد و بعد از این مرحله اپراتور متقاضی با قبول شرایط، امکان واگذاری سرویس خواهد داشت.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد اخباری مبنی بر شروع ثبت نام برای دریافت سرویس IP مدیا در ۶ استان کشور تا پایان بهمن ماه خاطرنشان کرد: ثبت نام به معنی واگذاری و ارائه سرویس نیست و واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی بدون دریافت پروانه فعالیت از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات غیرقانونی است.

مرکز فضای مجازی سازمان صدا و سیما با همکاری شرکت مخابرات ایران و بخش خصوصی اعلام کرده بود که تلویزیون تعاملی رسانه مهر را به عنوان نخستین اپراتور IP مدیای کشور را در ۶ شهر تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، یزد و قزوین تا فروردین ماه ۹۳ واگذار می کند که ثبت نام این سرویس قرار است از پایان بهمن ماه آغاز شود.

براساس گفته مسئولان این طرح، آبونمان ماهانه IP مدیا ۱۵ هزار تومان است و متقاضیان باید هزینه ست آپ باکس را نیز بپردازند.
 
کد مطلب: 29415
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
صدا و سیما با این برنامه های تهوع آورش بخواهد تلویزیون اینترنتی هم بزنه
چه شود
feedback
سازمان تنظیم برای خودش داره حکومتی میشه همه کاره شده اجازه هیچ کاری نمیده
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير