۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۸

سال ۲۰۱۴ منتظر تلفن‌ها و ساعت‌های عجیب باشید

تشخیص حالات روحی و پیشگویی با موبایل
ایتنا- شاید به زودی فناوری‌ها و حتی گوشی‌های موبایلمان، تعیین کننده مسیر زندگی‌مان نیز باشند!
سال ۲۰۱۴ منتظر تلفن‌ها و ساعت‌های عجیب باشید


سال ۲۰۱۳ برای ابتکارات فناورانه، واقعا سال کسل کننده ای بود حتی شرکت اپل نیز که در اغلب موارد محصولات و خدمات "جدید" ارائه می کند در این سال فقط به روز رسانی وسایلی آشنا را در رنگ های مختلف با نماشگرهای ترد و شکننده در دستور کار خود قرار داده بود.


به گزارش ایتنا از مهر، اما به نظر می رسد سال ۲۰۱۴ سال امیدوار کننده ای باشد.

پیش بینی آینده بسیار دشوار تر از ارزیابی زمان حال است اما می توان روز اول ژانویه ۲۰۱۵ از خواب بیدار و یک روز سرد زمستانی متفاوت را در سرزمین عجایب دیجیتالی دید.

نه آنکه صبح هنگام و زمانی که هنوز از بستر خواب بیرون نیامده اید یک روبات انسان نما صبحانه را برایتان بیاورد و حیوان خانگی، سگی روباتیکی باشد که گوگل آن ساخته است.

صبح با تماس تلفنی ساعتتان از خواب بیدار می شوید
اینگونه روبات ها احتمال تا سال ۲۰۳۵ تحقق خواهند یافت. اما در روز اول سال احتمالا با یک تماس تلفنی به ساعت مچی تان ازخواب بیدار خواهید شد. تماسی که البته از تلفن همراه کنار تخت تان واقع نشده است.

امسال شاهد تلاش های بیشتر در زمینه ساعت های هوشمند مانند آنچه که توسط Pebble ساخته شده خواهیم بود؛ گجت هایی که قطعا سال آینده بهتر و پیشرفته تر خواهند بود.

"سارا راتمن اپس" تحلیلگر پیشین Forresterکه متخصص وسایل رایانه ای پوشیدنی است می گوید: ساعت های هوشمند که به تلفن های هوشمند مرتبط می شوند یک طبقه کاملا جدید از وسایل رایانه ای در سال پیش رو هستند.

وی بر این باور است تلفن هوشمند اپل که مدتهاست همه در انتظار آن هستند و گفته می شود در سال ۲۰۱۴ عرضه می شود، می تواند به همان شیوه ای که صنعت تلفن همراه را در سال ۲۰۰۷ متحول کرد، ساعت مچی را نیز دگرگون کند.

ساعت های هوشمند به ما امکان می دهد تا پیامک تلفن هوشمند را بدون خارج کردن گوشی از کیف یا جیب بخوانیم.
این ساعت ها می توانند نظارت بر سلامتی را با حسگر های ضربان قلب و حرکتی ،ثبت میزان ورزش روزانه و حتی بی تحرکی فرد در روز، آسان تر کند.

بر اساس اعلام سی تی گروپ، صنعت جهانی ساعت در سال ۲۰۱۳، ۶۰ میلیارد دلار فروش داشته است و تخمین بررسی های متعدد نشان می دهد صنعت ساعت هوشمند برای شرکت های تولیدکننده این فناوری در سال ۲۰۱۴، می تواند درآمد میلیاردها دلاری در پی داشته باشد.

تلفن های همراه سال آینده دقیقا شبیه آن چیزی خواهد بود که امروز در کیف خود دارید اگرچه اندکی بزرگ تر و نازک تر. اما نرم افزار نصب شده بر روی آنها به خاطر نصب حسگرهای موقعیتی بهتر ، اندکی هوشمند تر می شوند. با این ارتقا، به جای آنکه مداوم به تلفن هوشمند خود بنگرید گوشی به شما می گوید چه وقت لازم است آن را بررسی کنید.

در این بین، گوشی های معمولی که بر اساس موقعیت شبکه جتماعی کار می کنند در خط مقدم این ابتکارات قرار می گیرند.

تلفن هایی که پیشگو هستند
اپلیکشین این گوشی های هوشمند با استفاده از بخش های مختلفی از اطلاعات از جمله موقعیت فرد، وقت روز و اینکه دوستان شما کجا بوده اند کار می کند و از این رو می تواند کاری که باید انجام شود را پیش بینی کند.

به عنوان مثال در هنگام عبور از جلوی یک کافی شاپ و درصورتی که یکی از دوستان کاربر در کافی شاپ نشسته باشد تلفن هوشمند به کاربر خود توصیه می کند وارد کافی شاپ شود و چیزی بخورد.

اکنون تصور کنید تمامی اپلیکیشن های های تلفن همراه این کار را انجام دهند. توییتر به کاربر از وقوع یک رویداد خبری در نزدیکی خانه خبر دهد، فیس بوک به کاربر در مورد اظهار نظرات دوستان به پست های فرد خبر داده و یا اظهار نظر در مورد پست های دیگران را یادآوری می کند.

وقتی که کاربر در حال صرف شام با اهالی خانواده است تلفن به طور خودکار می تواند ایمیل ها، پیامک ها و تماس های تلفنی مسدود کند و این کار را با حس کردن تلفن همراه دیگر اعضای خانواده که در همان ساعت خاص از شب در اتاق غذا خوری هستند انجام می دهد.

پیش بینی می شود حسگرهای غیرمعمولی دیگری نیز در سال آینده به تلفن های هوشمند افزوده شود.

تشخیص وضعیت روحی در تلفن ها
"بندیتو ویگنا" مدیر کل شرکت STMicroelectronics - شرکت تولید کننده حسگر برای تلفن های همراه- می گوید سال ۲۰۱۴ می تواند زمانی باشد که شاهد عرضه حسگرهای تشخیص وضعیت روحی در تلفن ها باشیم.
تصور کنید در حال بازی ویدیویی هستید که با تشخیص میزان هیجان بازی را تنظیم کند.
کد مطلب: 29409
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر