۰
plusresetminus
يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۵

مرکز ملی فضای مجازی درباره شبکه‌های اجتماعی تصمیم می‌گیرد

اجرای تصمیمات در کارگروه فیلترینگ
ایتنا- حمید شهریاری: کمیته تعیین مصادیق، تصمیم‌های شورای عالی فضای مجازی را اجرا می‌کند.
مرکز ملی فضای مجازی درباره شبکه‌های اجتماعی تصمیم می‌گیرد


عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: تصمیم سازی و سیاست گذاری برای فیلترینگ سایت های اینترنتی برعهده شورای عالی فضای مجازی است و کمیته تعیین مصادیق که مسئولیت آن را دادستانی کل کشور برعهده دارد، این سیاست ها را اجرا می کند.


به گزارش ایتنا از مهر، حجت الاسلام حمید شهریاری صبح امروز یکشنبه در نشست خبری در خصوص برنامه های شورای عالی فضای مجازی برای شبکه های اجتماعی و پالایش سایت های اینترنتی گفت: تا جایی که به عنوان عضو شورای عالی فضای مجازی به من مربوط می شود، مرکز ملی فضای مجازی قرار است در زمینه قانونگذاری شبکه های اجتماعی و سیاست گذاری در این زمینه فعالیتی را انجام دهد و این موضوع را در شورای عالی فضای مجازی مطرح کند اما اینکه چقدر از این کار انجام شده است دبیر این شورا باید در مورد آن اظهارنظر کند.

عضو شورای عالی فضای مجازی در مورد فیلترینگ فضای مجازی کشور نیز گفت: پالایش محتوا و فیلترینگ بحث گسترده ای است که یکی از مسئولیت های مهم شورای عالی فضای مجازی کشور بوده و در این زمینه رسیدگی به سیاستگذاری های این حوزه صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا سیاست گذاری و تصمیم سازی در بحث پالایش و فیلترینگ فضای مجازی کشور برعهده شورای عالی فضای مجازی خواهد بود و عملیات اجرایی این تصمیمات در کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ که مسئولیت آن برعهده دادستانی کل کشور است، انجام می شود.
کد مطلب: 29288
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام