۰
plusresetminus
يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۰

آمریکا جاسوسی اطلاعات را وارد مرحله جدیدی می‌کند

ایتنا- سازمان امنیت ملی آمریکا برای بهبود شرایط جاسوسی اطلاعات دولت آمریکا قصد دارد با استفاده از سیستم جدیدی حتی کامپیوترهایی که به اینترنت متصل نیستند را نیز مورد حملات جاسوسی اطلاعات قرار دهد.
آمریکا جاسوسی اطلاعات را وارد مرحله جدیدی می‌کند


سازمان امنیت ملی آمریکا برای بهبود شرایط جاسوسی اطلاعات دولت آمریکا قصد دارد با استفاده از سیستم جدیدی حتی کامپیوترهایی که به اینترنت متصل نیستند را نیز مورد حملات جاسوسی اطلاعات قرار دهد.


به گزارش ایتنا نخستین بار این اطلاعات از طریق روزنامه نیویورک تایمز به سطح رسانه‌ای رسید.
 بر اساس این اطلاعات، سازمان امنیت ملی ایالات متحده از سال ۲۰۰۸ در تلاش بوده است تا با ارسال امواج رادیویی برای شنود کامپیوترهای آفلاین نیز اقدام کند.

به این ترتیب تخمین زده می‌شود تا نرم‌افزارهای جاسوسی تا به حال بدون اطلاع کاربران بر روی بیش از یکصدهزار سیستم نصب شده باشد و با ارسال امواج ویژه‌ای از روی کامپیوترهای مختلف حتی وقتی به اینترنت وصل نیستند نیز اطلاعات را استخراج نماید.

این روند از سازمان‌های دولتی و ادارات ایالات متحده آغاز شد و بعد از آن به صورت مخفیانه در کشورهای دیگر نیز اعمال شد تا دولت آمریکا به وسعت شبکه حاسوسی اطلاعات خود بیفزاید.

فشارهای رسانه‌ای بر روی دولت آمریکا روز به روز افزایش می‌یابد ولی ظاهرا فرایند عدم رعایت حریف شخصی همچنان ادامه خواهد داشت و سازمان امنیت ملی آمریکا زا هیچ تلاشی برای نفوذ به شخصی‌ترین لایه‌های زندگی انسان‌ها در سراسر جهان دریغ نخواهد داشت.
 
کد مطلب: 29248
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام