۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۲

حملات هکری با یخچال‌های جاسوس

ایتنا- دستگاه‌های خانگی هوشمند، که به ظاهر بی‌آزار هستند،‌می‌توانند ابزاری برای حملات هکری باشند.
حملات هکری با یخچال‌های جاسوس


محققان حوزه امنیت اینترنت هشدار می‌دهند، دستگاه‌های هوشمند در منازل مانند تلویزیون یا یخچال می‌توانند به ابزاری در دست هکرها برای ارسال پیام‌های هرزه‌نگاری (spam) تبدیل شوند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، تحقیقات صورت گرفته توسط محققان شرکت ProofPoint نشان می‌دهد، دستگاه‌های هوشمند منازل فاقد سیستم رایانه‌ای با قابلیت اتصال به اینترنت، مستعد حملات هکرها هستند.

این دستگاه‌های هوشمند به پلت‌فرمی برای حملات هکرها تبدیل می‌شوند، بطوریکه تنها در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۰۰ پیام هرزه‌نگاری توسط دستگاه‌های هوشمند منازل از جمله یخچال، تلویزیون و مایکروویو ارسال شده‌اند.

خطر حملات هکرها به دستگاه‌های هوشمند منازل چهار برابر بیشتر از رایانه‌ها است، چراکه رمز عبوری برای این دستگاه‌ها تعریف نشده است و میزان امنیت آنها به مراتب پایین‌تر از امنیت تلفن همراه هوشمند، تبلت و رایانه است.

در این حالت، یخچال یا تلویزیون هوشمند منازل پس از آلوده شدن بوسیله نرم‌افزارهای مخرب (malware) برای انتشار ویروس در اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ترموستات، دروبین‌های امنیتی، مایکروویو، یخچال، تلویزیون و کنسول بازی از مهمترین دستگاه‌های هوشمندی هستند که هدف حملات هکری واقع می‌شوند.

محققان هشدار می‌دهند، بی‌توجهی به امنیت دستگاه‌های هوشمند چالش جدی برای تحقق ایده ساخت خانه‌های محسوب شده و می‌تواند منازل را به پایگاهی برای حملات هکری تبدیل کند.
کد مطلب: 29242
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام