۸
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۸

چرا کاربران ADSL خود را پس می‌دهند؟/واگذاری اینترنت حجمی از دهه فجر

ایتنا- پس از موفقیتواگذاری اینترنت حجمی در استان البرز، از دهه فجر در تهران نیز این واگذاری آغاز خواهد شد.
چرا کاربران ADSL خود را پس می‌دهند؟/واگذاری اینترنت حجمی از دهه فجر


معاون شرکت مخابرات استان تهران اعلام کرد: از ابتدای سال جاری حدود ۵۲۰ هزار پورت ADSL واگذار شده که تا ۲۵ دیماه امسال از میان خطوط ADSL که کاربران از مخابرات گرفته‌اند ۲۷۰ هزار خط لغو اشتراک شده است.


به گزارش ایتنا از ایسنا،  محمدرضا بیدخام اظهار کرد: ما در حوزه واگذاری اینترنت و قیمت آن ملزم به اجرای مصوبات سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی هستیم. ضریب اشتراک ما طبق مصوبه ۱۵۲ سازمان تنظیم مقررات ارتباطات باید یک به هشت باشد که این موضوع در بسیاری از نقاط کشور اعمال شده اما در حال حاضر در برخی نقاط هم ضریب اشتراک یک به ۱۰ است.

وی درباره واگذاری اینترنت نامحدود مخابرات به کاربران هم گفت: در حال حاضر در تهران واگذاری اینترنت مخابرات به شکل نامحدود است اما در دستور کار است که تا پایان امسال واگذاری اینترنت به شکل حجمی شود.

معاون بازاریابی شرکت مخابرات استان تهران همچنین یادآور شد: در حال حاضر در استان البرز واگذاری اینترنت به صورت آزمایشی به شکل حجمی اتفاق می‌افتد که این آزمایش موفق بوده و قرار است در تهران هم از دهه فجر اینترنت مخابرات به شکل حجمی به کاربران واگذار شود.

بیدخام در ارتباط با دلیل بالا بودن حذف اینترنت مخابرات از سوی کاربران هم عنوان کرد: رقم‌هایی که ذکر شد در شرکت‌های PAP هم معمولا به همین شکل است و در کل بخش عمده‌ای از مشترکان به این دلیل اشتراک اینترنت خود را لغو می‌کنند که تصمیم به استفاده از وایمکس می گیرند.

معاون بازاریابی شرکت مخابرات استان تهران ‌ در ادامه دیگر دلایل تخلیه خطوط ADSL توسط کاربران را عدم نیاز، کیفیت و بحث پهنای باند ناکافی دانست و یادآور شد: بسیاری از کاربران ممکن است ترجیح دهند از وایمکس استفاده کنند. همچنین هرچه مسافت منازل از واحدهای مخابراتی بیشتر شود ممکن است کیفیت اینترنت آنها هم تا حدی دستخوش تغییر شود علاوه بر این نوع کابل و بستر انتقال هم در کیفیت اینترنتی که کاربر دریافت می‌کند تاثیری بسزا دارد.

بیدخام در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی مبنی بر علت عدم واگذاری ADSL در برخی مناطق گفت: امکان ندارد که در تهران منطقه‌ای باشد که بگوید ظرفیت واگذاری اینترنت به کاربران را ندارد اما ممکن است در برخی موارد محدود به دلیل مباحث فنی و مشکلاتی که در این زمینه ممکن است ایجاد شود یکی از مراکز امکان واگذاری اینترنت به کاربران را نداشته باشد.

وی همچنین عنوان کرد: در حال حاضر مناطق دو و هشت تهران جزو مناطقی هستند که در حوزه تلفن ثابت و اینترنت بیشترین میزان اشتراک را دارند.
کد مطلب: 29241
نام شما
آدرس ايميل شما


Arash
feedback
من به شخصه اگه اینترنت مخابرات حجمی بشه نمی گیرم ،
پول رو بدم اینها بخورن ADSL 1Mbps ام هم سر 2 ماه 3 برابر پولش بیاد ؟ مگه مریضم ؟
Arash
feedback
فقط تنها خوبی ای که مخابرات داره اینه که نسبت به شرکت های خصوصی خط رو خیلی بهتر و قوی تر وصل می کنه .
سامانی
feedback
adsl حجمی یعنی روش جدید برای چاپیدن پول مردم

همه جای دنیا پیشرفت می کنند خدمات بهتر می دن و سرعت بالاتر و ارزان تر و نامحدود

اما اینجا می خوان از آب هم کره بگیرند نمونه اش هم همین اینترنت حجمی هست
محسون
feedback
خطاب به آرش
اینا همه بامبول گرون کردن سرویساشونه میخوان گرون کنن باید بگن سرویسا داره تغییر میکنه. تو تعرفه جدید برای تهران اینترنت نامحدود شده 43 هزار تومان. فک نکنم حجمی رو ورش دارن و گر نه همون چار تا دونه کاربرشونم از دست میدن. به شخصه من میرم از شرکتای خصوصی میگیرم.
امیر
feedback
بانظرات داده شده مخالفم اینترنت حجمی راهی برای استفاده همگان ازاینترنت چون قیمت هاتاحدودزیادی ارزان می شود
آزرده
feedback
Iran, Islamic Republic of
مسئولین محترم حواسشون باشه خیلی ارزون نکنن ما به ضرر اونا راضی نیستیم
عاقا...
ببخشید:
بزک نمیر بهار میاد.....
اگه جایی دزدی بشه باید به مسئولین گزارش کنیم موندم گزارش دزدها و راهزنایی که در لباس مسئولین ظاهر میشن رو باید کجا ببریم
امین
feedback
این دیگه چه وضعیه اینترنت مخابرات تو خوزستانم دیگه نامحدود نداره مگه پول مفت داریم بدیم جای اینترنت حجمی آقا ما همون نامحدود رو می خواهیم
ازاد
feedback
Iran, Islamic Republic of
بابا بیخیال....اینقدر خجالتمون ندید.. سرعت من تا حالا به یک مگ هم نرسیده... ۸ مگ پیشکشتون باشه.... سرعت بدون مرز رو حتی کره جنوبی هم نمیده... خدایی بخاطر اینحرفاتون شرمنده نمیشید. شما به یک مگ برسونش, بقیش واسه خودتون.
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است