۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۶

وزارت ارتباطات : اینستاگرام فیلتر نشده است

ایتنا- علیرغم شکایات و گفته‌های کاربران، وزارت ارتباطات می‌گوید اینستاگرام فیلتر نشده است.
وزارت ارتباطات : اینستاگرام فیلتر نشده است


در پی مسدود شدن شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس با موبایل - اینستاگرام- برای برخی کاربران ایرانی، شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: اینستاگرام فیلتر نشده است.


به گزارش ایتنا از مهر، شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تصویر با استفاده از تلفن همراه از روز گذشته برای برخی کاربران ایرانی مسدود شده است و در این راستا روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اطلاعیه ای اعلام کرد: "اینستاگرام" وب سایت به اشتراک گذاری تصویر فیلتر نشده است.

این شرکت تاکید کرده است که بزرگترین شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس جهان، فیلتر نشده است؛ این وب سایت یکی از حلقه های رابط شبکه‌های اجتماعی است که در اکتبر ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد.

این درحالی است که برخی کاربران تلفن همراه برای استفاده از این شبکه اجتماعی بر روی صفحه نمایشگر تلفن همراه خود با صفحه پیوندها مواجه می شوند.

استفاده از سرویس "وی چت" یکی دیگر از نرم افزارهای کاربردی برای اشتراک گذاری محتوا و برقراری ارتباط از طریق چت که مورد استفاده کاربران تلفن همراه است هفته گذشته با دستور کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ، از دسترس خارج شده است.

در مورد فیلترشدن این شبکه اجتماعی نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته گذشته گفت: فیلتر شدن وی چت ربطی به وزارت ارتباطات ندارد و حتی ما اعلام کرده ایم که حاضریم بخشی از این شبکه اجتماعی که مورد اشکال این کمیته است را حذف کنیم چون بسیاری از افراد جامعه استفاده صحیحی از این شبکه اجتماعی دارند.

به گفته محمود واعظی وی چت یک شبکه اجتماعی چینی است که در برابر شبکه های اجتماعی غربی قد علم کرده و هم اکنون ۴۰۰ میلیون عضو دارد که یک درصد آن هم در ایران هستند.
کد مطلب: 28984
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
وزارت ارتباطات که قبلا می گفت فیلترینگ به ما ربطی نداره و دیگران (از ما بهتران مثلا!!) در ان دخیل هستند
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای