کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بمب خبری تیم کوک برای اپلی‌ها: ترکیه 10 میلیون آیپد برای دانش آموزان می خرد

سايت خبری خبر آنلاین , 7 دی 1392 ساعت 13:40

ایتنا- ترکیه با هدف نوسازی سیستم آموزش، 10میلیون دستگاه از اپل برای دانش آموزان خریداری کرده است.
دولت ترکیه در پروژه نوسازی سیستم آموزشی خود موسوم به "پروژه فاتیح" قرار است ۱۰ میلیون تبلت آیپد به ارزش ۴ میلیارد دلار برای دانش آموزان بخرد.


بدنبال سفر چند ماه پیش عبدالله گل به مقر اپل در کالیفرنیا، مذاکره اولیه صورت گرفت و حالا قرارداد خرید از اپل به گفته منابع نزدیک به اپل، ۴ میلیارد دلار ارزش دارد، نهایی شده و در سال ۲۰۱۴ باید بین ۲ تا ۲.۵ میلیون آی پد راهی بازار ترکیه شود.

یکی از نکته های اصلی گفته شده توسط تیم کوک برای اعضای اپل در نامه تعطیلات کریسمس بحث "خبرهای بزرگ برای اپل و سهامدرانش" بوده که علاوه بر محصولات جدید، همین خبر عرضه بیش از دو میلیون آی پد در ترکیه است که می تواند سهام اپل و سهامدارانش را بسیار خوشحال کند.

تیم کوک قرار است برای افتتاح اولین فروشگاه اپل در مرکز تجاری Zorlu در استانبول ترکیه در سال ۲۰۱۴ راهی این کشور شده و جزییات فروش بیشتر و همکاری ترکیه با اپل را از نزدیک مورد بحث و بررسی قرار دهند.

پروژه فاتیح Fatih Project از فوریه ۲۰۱۴ به اجرا در می آید و در این پروژه مشق نوشتن و تکالیف سنتی جای خود را به تکالیف الکترونیکی می دهد و در مجموع ۱۰.۶ میلیون تبلت بین دانش آموزان توزیع خواهد شد.

گفتنی است در سفر تیم کوک به استانبول قرار داد همکاری به ارزش ۴ میلیارد دلار بین ترکیه و اپل امضا خواهد شد.


کد مطلب: 28961

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/28961/بمب-خبری-تیم-کوک-اپلی-ها-ترکیه-10-میلیون-آیپد-دانش-آموزان-می-خرد

ايتنا
  https://www.itna.ir