۰
plusresetminus
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۷

سیستم عامل "اوبونتو تاچ" روی گوشی های با کلاس 2014

ایتنا-سیستم عامل تحت لینوکس "اوبونتو تاچ" روی گوشی های سطح بالای ۲۰۱۴ نصب خواهد شد.
سیستم عامل "اوبونتو تاچ" روی گوشی های با کلاس 2014مارک شاتلورث، موسس اوبونتو و کانونیکال، در حاشیه کنفرانس LeWeb اعلام کرد با یک کمپانی سازنده گوشی های هوشمند به توافق رسیده اند که سیستم عامل لینوکسی اوبونتو تاچ را روی آن نصب کرده و راهی بازار کنند.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، مارک جزییات بیشتری را اعلام نکرد اما گفت گوشی های سطح بالا در سال ۲۰۱۴ از این سیستم عامل تحت لینوکس بهره خواهند برد.

وی گفت اولین قرارداد با سازنده گوشی هوشمند منعقد شده است.

وی به عنوان موسس و مدیر کانونیکال گفت با چندین سازنده دیگر نیز در حال مذاکره هستیم تا این سیستم عامل نوپا را توسعه دهیم.

بحث توسعه و نصب سیستم عامل اوپن سورس لینوکس روی گوشی های هوشمند چندی است رونق گرفته و اوبونتو به عنوان یکی از پیشگامان نمی خواهد از این قافله عقب بماند اما راهی دراز را برای رسیدن به اندروید گوگل و آی او اس اپل در پیش دارد.

مارک شاتل ورث می داند که چه بلایی بر سر ویندوز فون مایکروسافت آمده ، اما با این حال اصرار دارد که این اتفاق رخ دهد.

سیستم عامل Tizen که توسط سامسونگ و اینتل توسعه می یابد و همچنین فایرفاکس او اس عرضه شده توسط کمپانی موزیلا دو سیستم عامل دیگری هستند که استارت کار را در بازار سیستم عامل های موبایل زده اند.

البته مارک با توجه به قدرت برنامه نویسی مهندسان اش به سهم کم در بازار قانع نیست و به خود امیدواری داده تا بتواند از رقبای کوچک ذکر شده جلو بزند.

مارک شاتلورث معتقد است چگونه مردم با فشار سوار خودروی اندروید گوگل شده و دنبال آلترناتیو می گردند و به همین خاطر فرصت سرمایه گذاری در این زمینه را مناسب دیده است.

مارک به تبلت و تلویزیون های اوبونتویی اشاره می کند و تاکید می کند که فقط سازندگان گوشی هوشمند نیستند ، بلکه باید با کمپانی ها و اپراتورهای مخابراتی مانند Vodafone, ۳, EE, KT, SK Telecom, Verizon, Deutsche Telecom, T-Mobile, PT, نیز وارد مذاکره شد تا گوشی هایی غیر از اندروید را امتحان کنند تا کاربران جدید را از دست ندهند.

گفتنی است مارک شاتلورث، کمپانی کانونیکال Canonical را سال ۲۰۰۴ و زمانی که لینوکس روی دسکتاپ بود، ایجاد شد و حالا در زیرساختهای کلود کامپیوتینگ و سرویس های آمازون موسوم به EC۲ نقش مهمی را ایفا می کند.

وی کمپانی مشاوره ای Thawte Consulting را در سال ۱۹۹۹ به Verisign به قیمت ۵۷۵ میلیون دلار فروخت و به اندازه ای پول دارد که به سفر توریستی-فضایی رفت (۲۰۰۲ با سویوز)
کد مطلب: 28780
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام