۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۵۱

تلاش گوگل و مایکروسافت برای محدود کردن جستجوی تصاویر و ویدئوهای مستهجن کودکان

ایتنا- دولت انگلیس اینترنت را به دو بخش اینترنت عمومی و وب سیاه تقسیم کرده است و پورنوگرافی کودکان در بخش دوم قرار می‌گیرد.
تلاش گوگل و مایکروسافت برای محدود کردن جستجوی تصاویر و ویدئوهای مستهجن کودکان


با فشارسیاسیون انگلیسی مایکروسافت و گوگل تصمیم گرفته اند تا تصاویر و ویدئوهای مستهجن کودکان را پاک و دور از دسترس سازند.به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، کابینه دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس که از تابستان امسال مبارزه جدی را علیه پورنوگرافی کودکان در فضای آنلاین شروع کرده، موتورهای جستجوی بزرگ مانند گوگل و مایکروسافت را تحت فشار قرار داد تا پیدا کردن تصاویر و ویدئوهای مستهجن کودکان در اینترنت را محدود کنند.

علی رغم همکاری موتورهای بزرگ با موسساتی مانند Internet Watch Foundation و پاک کردن موضوعات مذکور در عرض ۹۰ دقیقه بعد از دریافت گزارش، دولت امیدوار است تلاشهای بیشتری در این رابطه صورت گیرد.

و امروز اریک اشمیت در گوگل اعلام کرد با استخدام ۲۰۰ مهندس و تلاش شبانه روزی آنها قصد دارد موضوعات مستهجن علیه کودکان در اینترنت را که از طریق موتورهای جستجو سرچ می شود،به صورت نرم افزاری پاک کند.

وی تاکید کرد که روی ۱۵۰ زبان مختلف در حال کار بوده تا هر نوع تصویر و ویدئوی جدید علیه کودکان را از نتایج جستجوی خود محو کنند.

کلار پری،از اعضای کابینه نیز به رادیو ۴ بی بی سی گفت ایده ما در مورد تقسیم فضای وب به "اینترنت عمومی" و "وب سیاه" جا افتاده و در گفتگو با مدیران مایکروسافت و گوگل، آنها قول داده اند که همکاری های لازم را انجام دهند و مردم هم باید بدانند از این به بعد جستجو با موضوع تصاویر مستهجن کودکان و آنچه Child Abuse Content گفته می شود، امکان پذیر نخواهد بود.
کد مطلب: 28452
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام