۴
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۸

فیلترینگ 100 هزار واژه از سوی گوگل

ایتنا- گوگل تلاش می‌کند سایت‌های مرتبط با پورنوگرافی کودکان را فیلتر کند.
فیلترینگ 100 هزار واژه از سوی گوگل


شرکت گوگل از به‌ کارگیری فناوری جدیدی خبر داد که به واسطه آن جست‌وجوی سایت‌های پورنوگرافی کودکان دشوار می‌شود.


به گزارش ایتنا از ایسنا، اریک اشمیت - مدیر اجرایی شرکت گوگل - می‌گوید بیش از ۱۰۰ هزار واژه جست‌وجوی مرتبط با این سایت‌ها مسدود شده‌اند.

وی در گزارشی که در ستون آزاد روزنامه انگلیسی دیلی میل چاپ شده نوشته است: در تلاش برای محدود کردن دسترسی به سایت‌های پورنوگرافی کودکان بیش از ۱۰۰ هزار واژه مورد جست‌وجو مسدود شده‌اند. این برنامه ابتدا برای کشورهای انگلیسی‌زبان پیاده می‌شود و بعد از آن ظرف شش ماه در بقیه کشورها و برای ۱۵۸ زبان دنیا نیز به کار گرفته خواهد شد.

بر پایه گزارش اریک اشمیت، شرکت گوگل و مایکروسافت تلاش دارند تا از به اشتراک گذاشتن تصاویر غیر قانونی جلوگیری کنند. هر عکسی که در زمره عکس‌های غیر قانونی قرار گیرد از اثر انگشت دیجیتالی برخوردار می‌شود که باعث می‌شود برای همیشه فیلتر شود.

اشمیت می‌گوید: نرم‌افزار جدید تمامی جست‌وجوهای گوگلی برای سایت‌های حاوی محتوای پورنوگرافی کودکان و سایت‌های لینک‌شده به این سایت‌ها را مسدود می‌کند.

این فناوری متعلق به شرکت مایکروسافت است و کارشناسان یوتیوب نیز در حال حاضر مشغول کار روی نرم‌افزار مشابهی برای جلوگیری از انتشار ویدئوهای غیر قانونی هستند.

اشمیت می‌نویسد که ۲۰۰ تن از کارکنان شرکت گوگل در طول سه ماه اخیر بر روی این پروژه کار کردند.

این خبر اندکی پیش از دیدار دیوید کامرون - نخست‌وزیر انگلیس - با نمایندگان شرکت‌های گوگل، مایکروسافت و سایر شرکت‌های اینترنتی منتشر شده است که محور این دیدار تأمین امنیت اینترنت است.

به گزارش دویچه وله، کامرون در ماه ژوئیه از شرکت‌هایی که موتورهای جست‌وجوگر اینترنتی را ارائه‌ می‌دهند خواست، دسترسی به سایت‌های پورنوگرافی کودکان را مسدود سازند.
کد مطلب: 28439
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
اگر اون ها پلیس فتا داشتند این همه سایت سکس و پورن و کثافت جرعت نمیکرد که اینجور سایت رو راهندازی بندازه تا مجبور باشند مسدودش کنند جستجوهاشونو
feedback
اره راصت می گه جرعت نمی کرد
این گوگل خیلی بده چون مال عامریکاصت!!!
feedback
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر شیطان بزرگ آمریکا
feedback
چه ربطی به امریکا داره؟اتفاقا اروپایی ها مخصوصا شمال اروپا و الخصوص روسیه تو این مسئله بیشتر فعالیت دارند.
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام