۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۲۹

افزایش 10 درصدی پهنای باند اینترنت کشور در هر سال

ایتنا- نامناسب بودن وضعیت پهنای باند اینترنت کشور و انحصار در این حوزه، موجب بالا بودن قیمت‌ها و پایین بودن کیفیت شده است.
افزایش 10 درصدی پهنای باند اینترنت کشور در هر سال


یک کارشناس معتقد است: سالانه باید پهنای باند کشور ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کند یعنی دو برابر شود، این درحالی است که این میزان سالیانه تنها ۱۰ درصد افزایش می‌کند.


به گزارش ایتنا از ایسنا، فریدون قاسم‌زاده - مدیر عامل یک شرکت اینترنتی - وضعیت پهنای باند اینترنت در کشور را نامناسب دانست و اظهار کرد: وجود انحصار در پهنای باند کشور که متولی اصلی آن شرکت ارتباطات زیرساخت است باعث می‌شود تا کیفیت سرویس‌ها نامناسب باشد. درحقیقت این انحصار است که سبب شده قیمت‌ها بالا و کیفیت سرویس‌ها پایین باشد.

وی در ادامه مطرح کرد: مشکل اصلی اینترنت در کشور کم فروشی نیست بلکه کمبود پهنای باند بوجود آمدن چنین مشکلاتی را باعث می‌شود البته باید به این موضوع توجه داشت که عدم عرضه کافی پهنای باند از سوی دولت نمی‌تواند توجیه کننده کم فروشی بعضی از شرکت‌های متخلف شود.

این عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در ادامه به تشکیل سازمان‌های مردم نهاد دراین رابطه اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های جلوگیری از کم فروشی اینترنتی، تشکیل سازمان‌های مردم نهاد است. ایجاد چنین نهادهای مردمی باعث می‌شود تا خود مردم بتوانند روی وضعیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی نظارت داشته باشند.

او در ادامه افزود: البته نباید این موضوع را فراموش کرد که گاهی اوقات اختلال‌هایی در وضعیت اینترنتی کشور بوجود می‌آید و دولت باید نسبت به این اختلالها پاسخگو باشد.

قاسم‌زاده در رابطه با بحث فیلترینگ در کشور تاکید کرد: فیلترینگ در حال حاضر به گونه‌ای است که حتی بعضی از سایت‌های علمی و مفید هم مسدود شده است. متاسفانه محدودیتی که در باره بعضی از کلمات اعمال می‌شود، علت بسته شدن بعضی از سایت‌های مفید است و به نظر می‌رسد این موضوع نیز با اصلاح نظام فیلترینگ کشور قابل حل باشد.

این کارشناس مسائل فن‌آوری اطلاعات کلید حل بسیاری از مشکلات را در ایجاد بازار رقابتی می داند و معتقد است: رفع انحصار و ایجاد یک بازار رقابتی در کشور به ایجاد یک رقابت صحیح در بین شرکت‌ها منجر خواهد شد. رفع انحصارها و ایجاد بازار رقابتی وضعیت پهنای باند و قیمت‌ها را بهبود می‌دهد و باعث می‌شود تا مردم بتوانند با توجه به نیاز خود سرویس مورد نظرشان را انتخاب کنند.
کد مطلب: 28392
نام شما
آدرس ايميل شما


مهران مهدی پور
feedback
آقای قاسم زاده مدیرعامل شرکت افرانت هستند
اینگونه اخبارها و عدم معرفی صحیح شخص سخنگو باعث کم اهمیتی موضوع خواهند شد
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام