۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۸

درآمد ۲ میلیارد دلاری مایکروسافت از اندروید

ایتنا- جالب است بدانید مایکروسافت از حق امتیاز فروخته شدن فناوری‌های اندرویدی بیشتر از ویندوزفون ِ خود درآمد کسب می‌کند!
درآمد ۲ میلیارد دلاری مایکروسافت از اندروید


برآوردهای تحلیل‏گران نشان می‌‏دهد درآمد شرکت مایکروسافت از سیستم عامل اندروید به حدود ۲ میلیارد دلار رسیده است.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم و به نقل از وب‌‏سایت zdnet، یکی از تحلیل‏گران شرکت نامورا (Namura) به نام ریک شرلاند گفته است شرکت مایکروسافت در سال مالی جاری از محل توافقنامه‏‌های مجوزدهی خود با سیستم عامل اندروید حدود ۲ میلیارد دلار درآمد داشته است.

به گفته این تحلیل‏گر، مایکروسافت از این درآمد‌ها برای مخفی نگه داشتن ضرر و زیان بخش سرگرمی و ابزارهای خود که به EDD معروف است، استفاده کرده است. مایکروسافت ابزارهایی مثل دستگاه‌‏های ایکس باکس و نرم‌‏افزارهای ویندوز فون و اسکایپ را در این بخش قرار داده است.

به گفته این تحلیل‏گر اگر درآمد حاصل از حق امتیاز استفاده از نرم‌‏افزارهای مایکروسافت بر روی اندروید نباشد، شرکت مایکروسافت سالانه حدود ۵. ۲ میلیارد دلار از درآمد بخش ابزارها و سرگرمی خود را از دست خواهد داد.

شرلاند گفته است اگر شرکت مایکروسافت در ازای هر وسیله اندرویدی که فروخته می‌‏شود، فقط ۵ دلار حق امتیاز دریافت کند، درآمدی بیش از ۲ میلیارد دلار در سال خواهد داشت.

پیش از این برخی از تحلیل‏گران این رقم را بین ۵ تا ۱۵ دلار به ازای هر وسیله اندرویدی برآورد کرده بودند، اما خود مایکروسافت تاکنون درآمدهای خود از این بخش را به صورت جزئی و مفصل منتشر نکرده است.

محاسبات تحلیل‏گر شرکت نامورا نشان می‌‏دهد در سه ماهه منتهی به سپتامبر ۲۰۱۲ حدود ۵. ۱۲۲ میلیون دستگاه اندرویدی روانه بازار شده است که مجموع حق امتیاز مایکروسافت از آن‌ها به ۳۸۶ میلیارد دلار می‌‏رسد. در سه ماهه منتهی به ژوئن ۲۰۱۳ نیز این رقم به ۴۸۹ دلار رسیده است.

وی گفته است با فرض حاشیه سود ناخالص ۹۰ درصدی می‌‏توان حدس زد که مایکروسافت در سال مالی ۲۰۱۳ از محل سیستم عامل اندورید حدود ۶. ۱ میلیارد دلار درآمد داشته است. در سال مالی ۲۰۱۴ این رقم به ۷۳. ۱ میلیارد دلار و در سال مالی ۲۰۱۵ این رقم به ۸۲. ۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

اگر برآوردهای این تحلیل‏گر درست باشد، می‌‏توان نتیجه گرفت که مایکروسافت از سیستم عامل اندروید بیشتر سود می‌‏برد تا از سیستم عامل ویندوز فونِ خود.
کد مطلب: 28346
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است