۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۱

مک آفی گجت ضد تجسس تولید می کند

ایتنا-جان مک آفی در نظر دارد تا سال آینده گجتی با عنوان دی- سترال ارائه کنند که با قیمت کمتر از 100 دلار مانع تجسس در رایانه‌ها و تلفن‌ها شود.
مک آفی گجت ضد تجسس تولید می کندبه گزارش ایتنا از مهر، جان مک آفی گفت: نمونه اولیه این گجت ظرف شش ماه آماده می شود و امیدواریم تا یک سال آینده بتوانیم این گجت را در ایالات متحده به فروش برسانیم.

جان مک کافی که توسط بسیاری یک نابغه نرم افزار شناخته می شود در سال ۲۰۱۲ پس از قتل گرگوری فال، شهروند آمریکایی که همسایه اش در کشور بلیز(کشوری در آمریکای مرکزی) بود، از این کشور گریخت. وی با انکار اتهامات اظهار داشت که وی تنها قربانی یک انتقام سیاسی است. وی مدعی شد که مسئولان دولت بلیز در پی او هستند چون از میزان ارتشاء در دولت بلیز آگاه است.

مغز متفکر نرم افزارهای مک آفی اظهار داشت که درحال حاضر روی این دستگاه کار می کند، این دستگاه یک اینترنت خصوصی و امن را فراهم می کند که تجسس داخل آن توسط سرورهای قوی سازمانهای دولتی هم غیر ممکن است.

وی در رابطه با جزئیات پروژه دی سترال گفت: این دستگاه با تلفنهای هوشمند و سایر گجتها کار می کند.

این فناوری و رمزگزاری که توسط وی تولید شده می تواند در برقراری ارتباط با سایر دستگاه های رایانه ای در شبکه هایی کاملا امن موثر باشند.

پروژه دی سنترال در شرایطی شکل گرفته است که اتهام تجسسهای سازمانهای امنیتی آمریکایی واکنشهای مختلفی به دنبال داشته است.

مک آفی شرکت نرم افزارهای امنیتی خود را در سال ۱۹۸۷ پایه گذاری کرد اما این شرکت درحال حاضر بخشی از شرکت اینتل به شمار می رود.
کد مطلب: 28342
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای