۰
plusresetminus
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۱

برزیل از گوگل توضیح خواست

ایتنا- برزیل از شرکت گوگل در مورد جمع‌آوری اطلاعات خصوصی مردم از طریق اینترنت بی سیم خانگی که ادعا می‌شود هنگام عکس گرفتن از خیابان‌ها برای نقشه گوگل انجام شده توضیح خواسته است.
برزیل از گوگل توضیح خواست


به گزارش ایتنا از ایسنا، دادگاهی در برزیل به گوگل گفته است که باید تا روز شنبه در این خصوص توضیحی ارائه دهد در غیر اینصورت باید روزانه ۴۵ هزار دلار جریمه (تا حداکثر ۴۵۰ هزار دلار) جریمه پراخت کند.


پیش از این دادگاه‌های آمریکا و اروپا شرکت گوگل را به خاطر جمع آوری غیرقانونی اطلاعات از طریق برنامه "استریت ویو" مقصر شناخته‌اند. برنامه "استریت ویو" امکان دیدن تصاویر عینی محل روی نقشه را به کاربران گوگل می‌دهد.

گوگل می‌گوید که ابزارهای جمع آوری این نوع اطلاعات را از وسایل نقلیه‌اش که از خیابان‌ها تصویر بر می‌دارند حذف کرده است.

تصمیم دادگاه برزیلی در پی شکایتی از سوی "موسسه حقوق و سیاست کامپیوتر" گرفته می‌شود.

شکایت این موسسه شبیه به پرونده‌های مشابه در سایر کشورهاست و از گوگل می‌خواهد تا توضیح دهد که آیا این نوع داده‌ها را در برزیل جمع آوری کرده است یا نه.

به گزارش بی‌بی‌سی، خیابان‌های ریو دو ژانیرو، سائو پائولو، بلو هوریزانته و سایر شهرهای عمده برزیل توسط گوگل عکسبرداری شده‌اند و این در حالی است که پیشتر در سال جاری گوگل با پرداخت جریمه‌ای هفت میلیون دلاری به خاطر جمع آوری بدون مجوز اطلاعات شخصی افراد در آمریکا جریمه شد.

این شرکت در توافقی با ۳۸ ایالت با از بین بردن ایمیل‌ها، کلمات عبور و تاریخچه گشتن در اینترنت که توسط آنتن‌های اتومبیل‌های "استریت وی یو" جمع آوری شده بود، موافقت کرد.
کد مطلب: 28305
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام