کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود

خبرگزاری مهر , 11 آبان 1392 ساعت 12:51

ایتنا - گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که محمدحسن انتظاری قرار است به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی انتخاب شود.
نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت یازدهم امروز شنبه یازدهم آبان ماه با حضور حسن روحانی رئیس جمهور برگزار می‌شود.


به گزارش ایتنا از مهر، شورای عالی فضای مجازی پس از حدود ۹ ماه تعویق عصر شنبه یازدهم آبان ماه با حضور حسن روحانی به عنوان رئیس شورا، محمود واعظی وزیر ارتباطات به عنوان سرپرست دبیرخانه و اعضای حقیقی و حقوقی این شورا تشکیل جلسه می‌دهد.

این شورا یکی از ۳ شورای عالی فعال در کشور است که با حکم مقام معظم رهبری در ۱۷ اسفندماه سال ۹۰ و با هدف ایجاد نقطه کانونی متمرکزی برای سیاستگذاری و تصمیم‌گیری و هماهنگی در فضای سایبری کشور تشکیل شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضاییه، رئیس سازمان صداوسیما، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم و تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده ناجا اعضای حقوقی این شورا هستند.
همچنین حمید شهریاری، سید جواد مظلومی، مسعود ابوطالبی،کامیار ثقفی، رسول جلیلی، محمد سرافراز، علی‌رضا شاه‌میرزایی و رضا تقی پور اعضای حقیقی این شورای عالی را تشکیل می‌دهند.

حسن روحانی در شهریورماه امسال محمود واعظی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - را به عنوان سرپرست دبیرخانه این شورا منصوب کرد.
قرار است در نخستین جلسه شورا به ریاست روحانی دبیر این شورا نیز با رای اعضا انتخاب شود.

پیش از این و از آغاز به کار شورای عالی فضای مجازی، مهدی اخوان بهابادی دبیری این شورا را با حکم محمود احمدی نژاد به عهده داشت که در شهریورماه امسال از این سمت استعفا داد.

با انتصاب محمود واعظی به عنوان سرپرست دبیرخانه این شورا از سوی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی فضای مجازی، کارشناسان تعامل سازنده این شورا با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رفع اختلافات گذشته میان دبیرخانه این شورا و وزارت ارتباطات در دولت قبل و نیز رفع موازی کاری‌ها در حوزه سیاستگذاری فضای مجازی کشور را پیش‌بینی کرده‌اند.

به گزارش مهر، گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که محمدحسن انتظاری قرار است به عنوان دبیر شورای عالی فضای مجازی انتخاب شود.

وی هم اکنون نیز قائم مقام محمود واعظی در دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی ذیل آن است.

انتظاری ریاست مرکز تحقیقات مخابرات ایران و معاونت سازمان فضایی ایران را در کارنامه دارد؛ وی هم اکنون رئیس پژوهشکده سامانه‌های ماهواره‌ای سازمان فضایی ایران است.
 


کد مطلب: 28217

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/28217/نخستین-جلسه-شورای-عالی-فضای-مجازی-حضور-رئیس-جمهور-برگزار-می-شود

ايتنا
  https://www.itna.ir