۰
plusresetminus
شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۴
اعلام نتایج بررسی کیفیت اپراتورها

همراه اول یا ایرانسل، کدام بهتر آنتن می‌دهد؟ جای رایتل و تالیا خالی است

ایتنا- در این بررسی، رقابت میان همراه اول و ایرانسل بوده و دو اپراتور دیگر، یعنی تالیا و رایتل خالی است.
همراه اول یا ایرانسل، کدام بهتر آنتن می‌دهد؟ جای رایتل و تالیا خالی است


وزیر ارتباطات اعلام کرد: ارزیابی کیفیت عملکرد اپراتورهای تلفن‌ همراه نشان می‌دهد در مجموع میانگین کشوری شاخص‌های میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه، میزان قطعی ناخواسته حین مکالمه و میزان جابجائی موفق بین سلولهای شبکه حین مکالمه در شبکه همراه‌اول و ایرانسل در حد مطلوب است. البته در بعضی از شهرها ضعفهایی وجود دارد.


به گزارش ایتنا از ایسنا،  محمود واعظی اظهار کرد: بررسی وضعیت کیفیت ارتباطات در سطح استانها نشان می‌دهد در شاخص میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه (CSSR) و میزان جابجائی موفق بین سلولهای شبکه حین مکالمه (OHSR) وضعیت همراه‌اول و ایرانسل مطلوب است.

در شاخص میزان قطعی ناخواسته حین مکالمه (CDR) وضعیت ایرانسل در همه استانها مطلوب بوده و وضعیت همراه‌اول در استانهای کرمانشاه و هرمزگان نامطلوب است.

وی با اشاره به بررسی وضعیت کیفیت ارتباطات در سطح شهر مرکز استان گفت: وضعیت میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه همراه‌اول در همه استانها مطلوب بوده و برای ایرانسل فقط در شهرکرد نامطلوب است و در شاخص میزان قطعی ناخواسته حین مکالمه وضعیت ایرانسل در همه استانها مطلوب بوده و برای همراه‌اول فقط در شهر کرمانشاه نامطلوب است.

واعظی درباره وضعیت شاخص میزان جابجائی موفق بین سلولهای شبکه حین مکالمه در سطح شهر مرکز استان افزود: در این شاخص، وضعیت ایرانسل در همه مراکز استانها مطلوب بوده و برای همراه‌اول در شهرهای ایلام، تهران، سنندج، گرگان و ساری نامطلوب است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: نتایج ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در بخش توسعه زیرساخت‌های شبکه، شرکت ارتباطات سیار ایران و در بخش استفاده از تکنولوژی روز و طراحی شبکه، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل عملکرد بهتری داشته‌اند.

 پیش از این محمود واعظی این گونه اعلام کرده بود که از پایان مهر ماه نقاط ضعف و قوت اپراتورهای تلفن همراه منتشر خواهد شد و کیفیت خدمات آنها مورد بررسی قرار می گیرد.
حال دو چهارمین روز آبان ماه نتایج این بررسی ها در شرایطی منتشر شده که جای رایتل و تالیا در آن خالی است.
کد مطلب: 28128
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام