۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۳

کدام کشورها بیشترین تماس را با تلفن همراه دارند/ مدت زمان حرف زدن با موبایل در 10کشور

ایتنا- بیشترین میزان مکالمه با موبایل متعلق به شهروندان آمریکایی است.
کدام کشورها بیشترین تماس را با تلفن همراه دارند/ مدت زمان حرف زدن با موبایل در 10کشوربر اساس مطالعات یک موسسه تحقیقاتی، آمریکایی ها بیش از شهروندان هر کشور دیگری در دنیا با تلفن همراه صحبت می کنند.


به گزارش ایتنا از مهر، امروزه تلفن های همراه بیش از یک تلفن ساده عمل می کنند؛ آنها رایانه های کوچکی هستند که ویژگی های بسیاری دارند که برقراری تماس فقط یکی از آنهاست.

بر اساس اعلام موسسه استاتیستا، زمانی که ما با تلفن های همراهمان صرف می کنیم، طی چند سال اخیر به شدت افزایش یافته است. با این حال، مدت زمانی که صرف حرف زدن با تلفن می شود رو به کاهش است.

در آمریکا که مردم آن زمان بیشتری را صرف حرف با تلفن همراه می کنند تعداد دقایق گفتگو در هر مشترک تلفن همراه نسبت به اوج این میزان در سال ۲۰۰۷، ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به طور متوسط آمریکایی ها، ۳۵۶ دقیقه در ماه در سال ۲۰۱۱ تماس تلفنی برقرار کرده اند این در حالی است آلمانی ها در ماه فقط ۷۸ دقیقه با تلفن همراه صحبت کرده اند.

در این بررسی مدت زمانی که مشترکان تلفن همراه در ۱۰ کشور مختلف در سال ۲۰۱۱ با تلفن همراه به گفتگو نشستند نشان داده شده است.

بر اساس این بررسی پس از آمریکا، کانادا با فاصله نزدیکی در رتبه دوم قرار گرفته و پس از آن ترکیه، نروژ و فرانسه و انگلیس به ترتیب با ۱۸۸ ،۱۸۴، ۱۲۸و ۱۲۶ دقیقه در ماه سوم، چهارم، پنجم و ششم هستند.

ایتالیا با ۱۱۸، اسپانیا با ۱۱۵ و ژاپن با ۹۱ دقیقه در ماه در رتبه های هفتم تا نهم هستند و در انتهای این فهرست نیز آلمان با ۷۸ دقیقه در ماه قرار دارد.

در آمریکا که مردم آن زمان بیشتری را صرف حرف با تلفن همراه می کنند تعداد دقایق گفتگو برای هر مشترک تلفن همراه، از اوج این میزان در سال ۲۰۰۷ ، ۲۰ درصد کاهش یافته است.

برقراری تماس های زیاد در سال ۲۰۰۷ اتفاقی نبود چرا که نخستین آیفون ها در همین سال به بازار آمدند و شیوه تعامل ما را با تلفن هایمان برای همیشه تغییر دادند.

شبکه های بی سیم سریع تر، کاربران را به استفاده از سیستم های ارتباطی صوتی و خدمات پیغام مانند اسکایپ، فیس تایم و واتس آپ تشویق کرده و حامل های بی سیم موجب کاهش مکالمات صوتی بر حسب دقیقه شده اند. 


کد مطلب: 27940
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است