۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۷

ویندوزفون ارزان می‌شود

ایتنا - از این پس مجوزهای نرم‌افزاری مخصوص سیستم‌عامل ویندوز را با قیمت ارزان‌تر به دست تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند می‌رساند تا انگیزه گوشی‌سازان برای استفاده هرچه بیشتر از این محصول افزایش یابد.
ویندوزفون ارزان می‌شود


شرکت مایکروسافت به منظور افزایش هرچه بیشتر سهم خود از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند اعلام کرد که قیمت سیستم‌عامل ویندوز فون برای شرکت‌های تولیدکننده گوشی را ارزان می‌کند.


به گزارش ایتنا، مایکروسافت در بیانیه جدید خود توضیح داد که از این پس مجوزهای نرم‌افزاری مخصوص سیستم‌عامل ویندوز را با قیمت ارزان‌تر به دست تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند می‌رساند تا انگیزه گوشی‌سازان برای استفاده هرچه بیشتر از این محصول افزایش یابد.

مایکروسافت در همین راستا به HTC پیشنهاد کرده است که از این پس روی گوشی‌های هوشمند اندرویدی موجود سیستم‌عامل ویندوز فون را هم نصب کند و در مقابل، شرکت مایکروسافت به‌ازای این سیستم‌های عامل نصب شده هزینه‌ای دریافت نمی‌کند یا مبلغ بسیار اندکی می‌گیرد.

این اقدام استراتژیک موجب خواهد شد سیستم‌عامل ویندوز به صورت گسترده‌تر توسط تولیدکنندگان تلفن‌همراه مورد پشتیبانی قرار گیرد و سهم آن از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بیشتر شود.

لازم به ذکر است که HTC به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکای مایکروسافت در حوزه تلفن‌همراه از ژوئن سال جاری تا کنون گوشی ویندوزی روانه بازار نکرده است و فعلا هیچ برنامه‌ای در این زمینه ندارد.
 
کد مطلب: 27819
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام