۱
۰
plusresetminus
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۰
یک کارشناس مطرح کرد

علت دقیق سرعت‌ پایین اینترنت را نمی‌دانیم

ایتنا- حتما مسئولان هم می‌دانند که ایجاد محدودیت در حوزه اینترنت کشور، در دراز مدت برای کشور خطرناک است و مانع توسعه و امنیت پایدار در این حوزه می‌شود.
علت دقیق سرعت‌ پایین اینترنت را نمی‌دانیم


یک کارشناس فناوری اطلاعات در رابطه با وضعیت سرعت اینترنت کشور گفت: من فکر می‌کنم وضعیت اینترنت در کشور بسیار ضعیف و مشکل‌دار است.به گزارش ایتنا از ایسنا ساسان شیردل  با اشاره به سرعت پایین اینترنت اظهار کرد: اگر توسعه‌ سرعت بیشتر شود و هزینه‌ها کاهش پیدا کند، مسائلی هم‌چون ارزش افزوده سودآوری بیشتری برای کشور خواهد داشت، چرا که سرعت پایین اینترنت باعث می‌شود که جذابیت چنین مقولاتی کمرنگ شده و هزینه‌ و تبعات بیشتری را برای کشور به همراه خواهد آورد.وی هم‌چنین در ادامه به قیمت بالای سرویس اینترنت در کشور در مقایسه با سایر نقاط دنیا اشاره کرد و گفت: قاعدتا فروش یک سرویس به چند نفر کار اخلاقی به نظر نمی‌آید و باید نظارت برروی چنین مقولاتی را افزایش داد. 
به نظر من شرکت‌های شناسنامه‌دار نباید این کار را انجام دهند. عده‌ای به جای این‌که چنین مسائلی دقت کنند به مسائلی ورود پیدا می‌کنند که اصلا لزومی به پرداختن به آنها دیده نمی‌شود.


این کارشناس افزود: ما هنوز علت دقیق قطعی‌ها و سرعت‌های پایین اینترنت را نمی‌دانیم، ولی نمی‌توان تنها شرکت‌ها را در این زمینه متهم به کم‌فروشی کرد چرا که برروی این شرکت‌ها هم محدودیت وجود دارد.وی همچنین ابراز عقیده کرد: توسعه امنیت پایداری را با خود به همراه دارد، یعنی ایجاد محدودیت در دراز‌مدت برای کشور خطرناک است. در تمام حوزه‌ها توسعه برای ما امنیت را به همراه دارد و سرعت بالای اینترنت هیچ رابطه‌ای با مساله‌ی امنیت ندارد.


شیردل در پایان راهکاری برای حل مشکل اینترنت در کشور ارائه کرد و گفت: باید به این موضوع برسیم که اینترنت برای ما یک فرصت است یا تهدید؟! خیلی از کشور‌های خارجی در این زمینه فعالیت دارند باید ببینیم که چه جامعه‌ای مدنظر ماست و با توجه به منافع کشور عملکرد لازم را ارائه دهیم.
کد مطلب: 27471
نام شما
آدرس ايميل شما


amir
feedback
با سلام
علت دقيق كندي سرعت اينترنت در كشور ايران فقط يك دليل و اونهم به دليل اينكه مخابرات تمامي ورودي و خروجيها رو كاملا چك ميكنه يعني مثل يك ويروس روي خط ميشينه و تمامي بيتهاي ارسالي شما رو ميخونه به همين دليل كندي سرعت پيش مياد و تعداد نودهاي داخل شبكه زياد ميشه
اين مورد رو بسادگي ميشه با دستور TRACE فهميد

با تشكر
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است