۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۰

مایکروسافت بر‌ترین مرکز عرضه کننده خدمات پردازش ابری شناخته شد

ایتنا- مقام اول در نظرسنجی از کارشناسان، از آن مایکروسافت و رتبه دوم نیز به VMware تعلق دارد.
مایکروسافت بر‌ترین مرکز عرضه کننده خدمات پردازش ابری شناخته شد


مرکز تحقیقاتی ۴۵۱Research مطالعه جدیدی را در حوزه ابزارهای پردازش ابری انجام داده که نتایج حاصل ا‌ز آن توجه همه کار‌شناسان را به خود جلب کرده است. 


بر خلاف باور عمومی، در پایان این بررسی مایکروسافت به عنوان بزرگ‌ترین عرضه کننده خدمات پردازش ابری برگزیده شده است. 

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم به نقل از وب سایت itworld، مرکز تحقیقاتی ۴۵۱Research برای انجام بررسی یاد شده با ۱۰۰ کار‌شناس فناوری اطلاعات وابسته به سازمان‌های متوسط و بزرگ گفت‌وگو کرد و از آن‌ها سوالاتی را پیرامون فرآیند انتقال فعالیتشان به سیستم‌های پردازش ابری پرسید. 
محققان همچنین سوالاتی را در مورد نام شرکت‌های محبوب عرضه کننده خدمات پردازش ابری مطرح کردند. 

در پایان این نظرسنجی مایکروسافت بیشترین امتیاز را به خود اختصاص داد و ۲۹ درصد مدیران IT سازمان‌ها اعلام کردند که از خدمات پردازش ابری مایکروسافت استفاده می‌کنند که پس از آن شرکت VMware با ۲۵ درصد و شرکت آمازون با ۲۴ درصد قرار گرفتند. شرکت عرضه کننده خدمات پردازش ابری OpenStack نیز با ۱۶ درصد در رتبه چهارم این لیست جای گرفت. 

اگرچه سرویس پردازش ابری Amazon Web Services به عنوان گسترده‌ترین خدمات در این زمینه محسوب می‌شود، بررسی جدید نشان داده است که سازمان‌ها ترجیح می‌دهند خدمات خود را با شرکت‌هایی که سابقه طولانی‌تر در این زمینه دارند هماهنگ کنند که از جمله این شرکت‌ها می‌توان به مایکروسافت و VMware اشاره کرد که این دو شرکت برای سال‌های طولانی در زمینه ارایه نرم‌افزارهای سازمانی فعالیت می‌کردند. 

این بررسی همچنین نشان داد که بازار نرم‌افزارهای سازمانی مبتنی بر فضای پردازش ابری بسیار نوپا است. بررسی جدید روی ۱۰۰ مدیر IT در سازمان‌های متوسط و بزرگ انجام شد و این افراد در مجموع به نام ۶۰ مرکز ارایه دهنده خدمات پردازش ابری اشاره کردند. 
بنابراین کار‌شناسان می‌گویند، این یک بازار جوان و نوپا محسوب می‌شود که بررسی روی آن به صورت محدود انجام شده است.
کد مطلب: 27429
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر