۳
۰
plusresetminus
دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۸

با آزمایش سیستم جدید فیلترینگ، پاکستانی ها یوتیوب را رفع فیلتر می کنند

ایتنا- با سیستم جدید فیلترینگ پاکستان، این دولت قادر است محتوای نامناسب روی ISPهای مختلف را بلوکه کند.
با آزمایش سیستم جدید فیلترینگ، پاکستانی ها یوتیوب را رفع فیلتر می کنند


با آزمایش موفقیت آمیز سیستم فیلترینگ جدید در پاکستان، به زودی سایت یوتیوب رفع فیلتر می شود.


وزارت فناوری اطلاعات پاکستان با آزمایش روی سیستم موسوم به یو.آر.ال فیلترینگ URL filter به جای بستن درگاه اصلی سایت، بستن برخی محتواهای نامناسب را با موفقیت پشت سر گذاشت و قرار است در هفته آینده این سیستم را جایگزین فیلترینگ کل سایت کند.

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، از سال گذشته و بدنبال عدم موافقت گوگل برای فیلتر کردن صفحه مربوط به اهانت به پیامبر اسلام در سایت یوتیوب، دولت پاکستان کل سایت را فیلتر کرد.

اما از همان موقع وزارت فناوری اطلاعات طرح جدیدی را دنبال کرد تا به جای بستن کل سایت، فقط صفحاتی که نامناسب تشخیص داده می شوند، بسته بمانند تا مردم از سایر محتوای سایت بهره مند شوند.

در آزمایشی که این هفته انجام شد ۴ هزار صفحه با محتوای نامناسب با موفقیت بسته شد. سیستم جدید طراحی شده قادر به بلوکه کردن محتواهای کفرآمیز روی آی .اس.پی های مختلف است.

کمیته وزارتی لیست محتوای نامناسب را تعیین کرده و بعد به وزارت فناوری اطلاعات برای بستن ارسال می کند.

وزیر فناوری اطلاعات با نوشتن نامه ای به نخست وزیر پاکستان وی را در جریان آزمایش موفقیت آمیز قرار داده تا به زودی یوتیوب رفع فیلتر شود. فرایند آنچه اتفاق افتاده بسیار ساده و زود انجام شده و در هفته آینده یوتیوب رفع فیلتر می شود.

سیستم جدید فیلترینگ پاکستان ساخته شده توسط PTCL در کمتر از یک سال و بعد از داستان یوتیوب در این کشور عملی و اجرا شده و دولت در قبال استفاده از آن باید به توسعه دهنده این سیستم در قراردادی به صورت سالانه پول پرداخت کند.
کد مطلب: 27308
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
فیلترینگ ما هم میزنه کل سایت های اینترنت رو فیلتر میکنه
feedback
من همیشه بر علیه فیلتر شدن فیسبوک و تویتر و خبرگزاری ها و سرویس دهندگان وبلاگ و سایت های اپلود و غیره صحبت کردم. ولی وقتی موضوع در مورد یوتیوب است با وجود هزاران ویدو خیلی ناجور دلم نمیخواست رفع فیلتر بشه. ولی حالا که فناوری فیلتر کردن صرفا ویدئو های غیر اخلاقی و خشونت امیز وجود داره به نظرم ایران هم باید استفاده کنه.
کمال
feedback
این طرح اگر تو کشور ما هم پیاده بشه خوبه
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام