۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۰

فناوری شناسایی یک بدافزار، همزمان با انتشار آن

ایتنا - این فناوری با بهره‌گیری از دانش چگونگی رفتار کدهای مخرب به صورت توزیع شده و موتور هوش مصنوعی فعال در این فناوری و پالایش آنها در لحظه می‌تواند با سرعت قابل توجهی به مقابله با هجوم گسترده بدافزارها برخیزد.


محققان امنیتی کشف کرده‌اند که بکارگیری تکنیکی تحت عنوان ToolBox یا همان جعبه ابزار توسط نفوذگران، سبب می‌شود کار تجزیه و تحلیل نرم‌افزارها و جداسازی آنها از بدافزارهای مخرب توسط شرکت‌های امنیتی سخت شود.


به گزارش ایتنا از روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، براساس این گزارش، این محققان ادعا کرده اند هکرها به تازگی روشی را ابداع کرده اند که طی آن می‌توانند از تحلیل شدن کدهای مخرب و بدافزارهای خود توسط شرکت‌های امنیتی مطلع شده و با استفاده از تکنیک های توسعه یافته، فرایند تشخیص خود را به تاخیر بیندازند.
از این رو آزمایشگاه ضدویروس پاندا تصریح کرده است که در این شرایط استفاده از تکنولوژی Sandbox به تنهایی برای تشخیص نرم‌افزارهای مخرب، کافی و موثر نیست.

از سال ۲۰۰۵ تعداد آن دسته از بدافزارهایی که نیاز به تجزیه و تحلیل شرکت های امنیتی دارند، رشد قابل ملاحظه ای داشته است.
از آن زمان تاکنون شرکت های امنیتی برای جداسازی نرم افزارهای مخرب بسیار جدید از انواع شناخته شده آن، به بررسی فایل های مختلف و شناسایی رفتارهای مخرب پرداخته اند و در نهایت با کمک سیستم های تجزیه و تحلیل خودکار الگوریتم های شناسایی را برای حفاظت از مشتریان ارائه داده‌اند.

اما مهاجمان نیز سعی کرده اند مسیر تجزیه و تحلیل شرکت های امنیتی را منحرف کنند.
پس در شرایطی که کلیه کار تجزیه و تحلیل بدافزارها بر دوش نیروی انسانی است، انرژی زیادی از این افراد تلف کرده و با تولید بی رویه بدافزارها، از محدودیت نیروی انسانی سوءاستفاده می کنند و با سرعت بیشتری نسبت به سرعت تحلیل نمونه‌ها، اقدام به تولید گونه جدیدی از بدافزار می‌کنند.

از این رو شرکت های امنیتی فرصت شناسایی گونه کمتری از ویروس ها را خواهند داشت و به این ترتیب در چند دقیقه اول انبوهی از بدافزار تولید می شود.
به عنوان مثال بدافزاری که تنها منتظر یک کلیک کاربر است بسیار زودتر از تجزیه و تحلیل شرکت های امنیتی تکثیر می شود. 

متاسفانه تنها تعداد کمی از شرکت ها واقعاً در زمینه تجزیه و تحلیل بدافزارها نوآوری به خرج داده و روش های قدیمی را کنار گذاشته اند.
شرکت پاندا سکیوریتی با ابداع فناوری ای تحت عنوان هوش یکپارچه (Collective Intelligence) قدم بزرگی در این راه برداشته است.

این فناوری با بهره‌گیری از دانش چگونگی رفتار کدهای مخرب به صورت توزیع شده و موتور هوش مصنوعی فعال در این فناوری و پالایش آنها در لحظه می‌تواند با سرعت قابل توجهی به مقابله با هجوم گسترده بدافزارها برخیزد.

عملکرد فناوری هوش یکپارچه 
این فناوری در کامپیوترهای کاربران اطلاعات مربوطه به پردازش های حافظه را جمع آوری و سپس در شبکه‌ای که شامل چهار میلیون حسگر است، فایل بروزرسانی ویروس را ایجاد و در صورتی که فایل مشکوک باشد آن را قرنطینه و به کنسول مرکزی ارسال می کند.

پس از ارسال فایل در سرورهای هوش یکپارچه، آنالیز های بسیار حساس با تکنولوژی اکتشافی، آنالیزهایی بر مبنای امضای ویروس، نماسازی و شبیه سازی، مجازی سازی، لیست های سفید و... مورد بررسی قرار می گیرند و در نهایت در صورت آلوده بودن فایل اطلاعات نوع کد مخرب و پاکسازی آن بنا به تنظیمات از پیش تعیین شده به مدیر شبکه ارسال می شود. 
 
 
کد مطلب: 27141
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای